Jubilejní dvacátý halový atletický šampionát žactva, který se uskutečnil v Jablonci nad Nisou, ozdobily tři nové rekordy. O jeden z nich se zasloužila i kyjovská běžkyně Natálie Kolajová.

„Dvoudenním mistrovstvím prošla Natálie jako zkušená závodnice,“ řekl trenér AK Kyjov Josef Pazourek.

V sobotním rozběhu takticky šetřila Kolajová své síly, pohlídala si první postupovou pozici. Ze třech běhů postupovaly do finále první dvě závodnice a další dvě holky s nejlepším časem. V samotném finále už kyjovská běžkyně netaktizovala a hned po startu se ujala první pozice, kterou si udržovala až do konce závodu. V cíli se pak jen usmívala. „Jsem spokojená,“ řekla vítězka běhu na osm set metrů a nová česká mládežnická šampionka.

Spokojený byl i Josef pazourek. „Na začátek sezony je to super výsledek. Věřím, že se Natálka bude ještě zlepšovat,“ pronesl kyjovský kouč. „Natálka běžela jako profesionál,“ přidal zkušený kyjovský trenér Alois Vrbovský.

Dalším úspěchem kyjovského klubu bylo čtvrté místo Jaroslava Půčka. Ten se postavil na start závodu na patnáct set metrů. „Výsledek nás potěšil. Vždyť Jaroslav začal s běháním teprve před půl rokem. Tudíž zatím získává cenné zkušenosti,“ uvedl Vrbovský.

Kyjovská mladší žákyně Anna Výletová skončila v běhu na patnáct set metrů osmá. Tereza Rybaříková obsadila na osmistovce třináctou příčku. Markéta Sedláčková byla v závodě na tři sta metrů dvacátá.

Solidním výkonem se blýskla i štafeta AK Kyjov. Tým ve složení Sedláčková, Rybaříková a Kolajová obsadil v závodě třikrát tři sta metrů sedmé místo.

„Na výkonech některých holek se podepsala tréma. Některá děvčata zaplatila v Jablonci nováčkovskou daň. Každopádně samotná účast na šampionátu byla pro naše závodníky úspěch, protože ne všichni přihlášení závodníci byli technickým delegátem vybráni,“ dodal Pazourek.