O vítězství favorita rozhodl při shodném počtu pěti trestných bodů větší počet čistě projetých překážek v obou kolech. „Ještě nikdy jsem nesvedl tak vyrovnaný boj o první místo,“ poznamenal čtyřnásobný mistr republiky Václav Kolář.

Naopak jeho největšímu rivalu se to stalo již několikrát. „Už to ani neřeším. Zamrzelo to, ale aspoň jsme měli aspoň stejně bodů. Určitě bych chtěl začít Vaška porážet. Už mě to štve. Chci se posunout výš,“ nastínil další cíle David Herka.

Ten nemá na velkobystřickou trať zrovna pěkné vzpomínky. „Dva roky po sobě jsem tam spadl a pak jsem musel do nemocnice. Řekl jsem si, že do třetice už nespadnu. Z pádů si ani tak nic nedělám, zvednu se a jedu dál. Pověrčivý nejsem,“ řekl závodník AMK Mladost Hodonín.

Do konce seriálu českého mistrovství zbývá ještě pět závodu a Herka ztrácí na Koláře šest bodů. „Dá se to dobře nahnat. Když teď vyhraji já dva závody, tak na tom budeme stejně. A je to reálné,“ myslí si hodonínský biketrialista.

V prvních dvou podnicích ale zvítězil dvacetiletý blanenský závodník. „Dost závisí na tom, jestli člověk uvolněně myslí a je víc v pohodě. Pak nedělá chyby a vyhraje. Já jsem trochu víc nervózní a pak udělám chyby,“ domnívá se Herka.

Toho čeká 28. května třetí díl republikového šampionátu v Hamrech nad Sázavou. A následující víkend pojede na mistrovství Evropy ve švédském Bjorkviku. „Chtěl bych aspoň skončit na bedně. Kdyby se to povedlo, tak by to bylo super. Největšími soupeři budou Vašek Kolář, Javier Alonso ze Španělska, Scott Wilson a Peťa Muziga,“ řekl osmnáctiletý Hodoňan.

Ve druhé polovině července zamíří na vrchol sezony – na světový šampionát. Jeho první část se jede ve španělském Sant Miguel de Campmajor a druhá v Březové u Sokolova. „V Březové je pěkné prostředí a jezdíval jsem tam. Možná budu mít trošku výhodu oproti ostatním,“ dodal Herka.