Úspěšná byla česká výprava na evropském šampionátu v biketrialu. Získala devět medailí a hned o tři z nich se zasloužili jezdci z Hodonínska. Vrcholné klání se konalo v italském Brumanu.

Skvěle si vedla zejména dvojice klubu Biketrial Kyjov. Iva Antlová získala titul mistryně Evropy v kategorii Femine, Ondřej Krúpčik vybojoval stříbro mezi juniory. „Už jsme si docela zvykli, že naši závodníci vozí medaile z velkých akcí, ale zlato z evropského šampionátu jsem ještě neměli. Vyzdvihnout musím také úspěch Ondry, u něhož je to logické vyústění jeho tvrdé práce. Trénuje navíc individuálně a objíždí velké množství závodů, na kole snad i spí,“ poznamenal předseda kyjovského klubu Pavel Kúřil.

Výborně si vedli i zástupci druhého týmu z regionu – Biketrialu Veselí nad Moravou. V kategorii Femine byla stříbrná Alžběta Vaněčková a těsně za medailemi skončil čtvrtý Dominik Sabáček v kategorii Minime. „Naše vztahy jsou přátelské, snažíme se navzájem si pomáhat. Například tím, že využíváme k trénování oba areály. Ve Veselí mají nový krásný trialpark, ale i my máme velmi dobré podmínky v místě bývalé střelnice. Velký dík patří městu Kyjov, které nás hodně podporuje. Menší problémy máme pouze v zimě, kdy je docela těžké sehnat halu, kam bychom navezli palety a mohli tam jezdit.

Zatímco ve Veselí už se v červnu jel závod seriálu mistrovství republiky, v Kyjově se tato soutěž představí 14. září. Vrcholem letošní sezony je však srpnové mistrovství světa v Kramolíně, „Je skvělé, že se letos jede u nás, odpadá náročné cestování. Teď s napětím čekáme, kdo se dostane do nominace,“ dodal Kúřil.