Bitva o Moravu, jejíž ústřední postavou bude hodonínský odchovanec Václav Černoch, vypukne ve sportovní hale TEZA v neděli 20. listopadu. Šlágr mužské Tipsport superligy startuje v osmnáct hodin.

Podobné duely jsou ve florbale téměř tradicí. Poprvé se však borci z nejvyšší české soutěže představí v Hodoníně, který na jihu Moravy patří k nejúspěšnějším oddílům. Nejen na Očově v posledních letech vyrostlo hned několik špičkových hráčů. Jména jako Tomáš Bábíček, Jiří Wagner nebo Jakub Černoch nejsou fanouškům neznámá, v neděli se však ve sportovní hale TEZA představí výkvět Moravy.

„Jsme moc rádi, že se nám po několika letech podařilo dohodnout s prezidentem brněnského klubu Miroslavem Mikšlem a dostat Superligu do Hodonína. Věřím, že se z utkání stane tradice. Je to pro nás velmi prestižní záležitost. Jde o propagaci a reklamu florbalu," říká hlavní organizátor utkání a předseda nově vzniklého klubu Florbal Hodonín Jiří Wagner.

Známý trenér a funkcionář v kariéře zažil v rodném Hodoníně nebo právě u brněnských Buldoků několik úspěšných sezon.

Jednou z hlavních postav derby bude hodonínský odchovanec Václav Černoch. Devatenáctiletý útočník v minulosti hrál i za Gullivers Brno, v týmu Buldoků působí druhou sezonu. „Očekávám bojovný florbal, neboť s Otrokovicemi si na hřišti nikdy nedáme ani centimetr prostoru. Zápas rozhodnou brankáři a útoky obou týmů. Nejdůležitějším faktorem úspěchu bude produktivita. Snad přijde hodně fanoušků, kteří vytvoří atmosféru hodnou superligového utkání," přeje si Černoch, kterému bude v hledišti fandit rodina a známí.

Dres Brna navléknou i další talentovaní hráči, kteří patří do širšího kádru mužské či juniorské reprezentace. Své umění na palubovce předvedou Coufal, Mendrek, Juhaňák nebo Bauer.

Známou tváří je i oblíbený brankář Filip Kuhn. Ten v Hodoníně občas vypomáhá s tréninkem gólmanů. Otrokovice budou ve šlágru 12. kola spoléhat na sourozence Nagyovy nebo brankáře Radovana Michajloviče.

Pořadatelé superligového střetnutí připravili pro fanoušky bohatý doprovodný program. Chybět nebude soutěž o ceny, fotokoutek, autogramiáda s brněnským maskotem nebo třeba buldočí fanshop. Autogramiáda hráčů začne ve sportovní hale v 16.15. Celým podvečerem bude provázet známý brněnský dýdžej a moderátor Libor Červinek. Do Hodonína by měla dorazit i trofej pro vítěze Superligy. „Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji florbalu a že se nám podařilo dostat nejvyšší soutěž i na Slovácko. Spolupráce s Hodonínem je dlouhodobá a toto je její logické vyústění. Do Hodonína se moc těšíme. Tamní hala je nádherná a možná jedna z nejlepších v celé České republice," říká prezident klubu itelligence Bulldogs Brno Miroslav Mikšl.

Ten by v budoucnu rád spolupracoval s talentovanými hráči nejen z Hodonína, ale i Dubňan, Strážnice, Lanžhota či Kyjova.