Kyjovská děvčata dala do sobotního zápasu o první místo vše. Svěřenkyně trenéra Róberta Siváka sice polovinu utkání dotahovaly náskok protivníka. Po přestávce však pětibodové manko soupeře umazaly a v hektickém závěru sahaly dokonce po výhře. Po infarktové koncovce a těsné porážce jim slzy zalily oči. Takhle porážka kadetky Jiskry hodně bolela. „Závěr byl dost drsný. Holky to obrečely," uvedla vedoucí kyjovského družstva Jitka Jedovnická.

Těsná porážka hryzala i domácího kouče Róberta Siváka. „Zápasy s Brnem jsou vždy hodně vypjaté. Tentokrát se navíc hrálo o první místo, takže děvčata chtěla dokázat, že basketbal umějí hrát," prohlásil trenér Jiskry.

Domácí kadetky odehrály proti vedoucímu týmu tabulky velmi dobré utkání. I když domácí tým po prvním poločase prohrával o pět bodů, ve třetí čtvrtině náskok protivníka stáhl a skóre srovnal na 55:55. Rozhodnutí přinesla až závěrečná část. Kyjovská děvčata ve vyhroceném závěru sahaly po výhře, ale v koncovce nebyly tak přesné jako Brňanky a nakonec celku z Králova Pole v dramatickém střetnutí podlehly o jediný bod 67:68. „Je to velká škoda, ale holkám nemám co vytknout. Bojovaly od začátku do konce," řekl Róbert Sivák.

Známý mládežnický kouč v letošní sezoně spoléhá na opory z minulé sezony. „Dával jsem jim obrovský prostor. Jsou vyhrané, zkušené. Věřím, že to zužitkují a dotáhnou v kariéře daleko," pravil Sivák.

Ke klíčovým hráčkám slováckého celku patří také šikovná pivotka Iva Jedovnická. Patnáctiletá basketbalistka, která v minulosti nastupovala také v Brně a v Prostějově, svoji výkonnost a zápal pro hru ukázala i proti KP Brno, když soupeřkám v souboji o první místo nic nedarovala a poměrně brzy nastřádala čtyři fauly. „Je pravda, že někdy hodně faulujeme. Jsme hodně agresivní, fauly ale většinou vyplynou z přemíry snahy," krčí rameny Jedovnická.

Náladu si basketbalistky Kyjova zvedly v neděli proti dalšímu brněnskému rivalovi. Domácí tým proti Žabovřeskám jednoznačně kraloval a po přesvědčivém triumfu 73:57 bral po zásluze oba body. Kadetky Jiskry se po deseti kolech s bilancí sedmi výher a tří porážek drží v ligové tabulce na druhém místě. „Se sezonou jsem spokojený. Děvčata podávají stabilní výkony. Zatím se nám vyhýbají docela zranění a nemoci. Doufám, že to vydrží a postoupíme do finálové skupiny," přeje si Sivák.

I samotné hráčky si dávají nejvyšší cíle. „Chceme se dostat do čela tabulky," vyznala se Jedovnická. Ta ale zůstává nohama na zemi, když ve hře družstva nachází nedostatky. „Celkem je to dobré, ale výsledkově i herně by to mohlo být ještě lepší. Chyby děláme pořád. Musíme se z nich poučit a hrát bez nich," dodala Jedovnická.

Liga kadetek

Jiskra Kyjov U17 – Valosun Brno B U17 67:68 (20:22, 35:40, 55:55)

Jiskra Kyjov U17 – SŠMH Brno B U17 73:57 (23:17, 41:35, 60:45)