Tři desítky zvědavých fanoušků čekaly vyrovnanou partii a někteří i další překvapení na úkor jednoho z favoritů na celkové prvenství. Ti ale domů odjížděli zklamaní, protože závěrečný víkendový duel byl rozhodnutý už po prvním poločase. Black Cats spustili od úvodního hvizdu ofenzivní kolotoč, ze kterého se nedalo vystoupit. Smršť přihrávek a pěkných akcí zničila černého koně okresního přeboru za pár minut.

„Diváci čekali vyrovnanější zápas, bohužel my jsme utkání vůbec nezvládli. Z naší strany to byla hrůza," řekl hráč New Stars Tomáš Netík. Domácí tým živil naději na přijatelný výsledek ve 4. minutě, kdy na 1:1 vyrovnával Lukáš Vrba. Byla to jeho devatenáctá branka v letošním ročníku okresní futsalové soutěže.

To však bylo ze strany New Stars vše. Viktor Linhart, který si musel při absenci gólmanů Ivičiče a Myšáka navléct brankářský dres, měl ve zbytku utkání více starostí se zakládáním útoků než s chytáním střel soupeře. „V zápise jsem byl sice uvedený jako brankář, ale já jsem vlastně hrál," řekl Linhart.

Kanonádu odpálil po několika vteřinách Petr Šturma, který v 6. minutě přidal druhý gól favorita. Na 3:1 zvyšoval Martin Doležel, čtvrtou branku vstřelil Zdeněk Šturma a báječnou čtvrthodinu završil Michal Herůfek. „Řekli jsme si, že to tento zápas zkusíme bez brankáře. Power play se nám povedla," usmíval se po utkání Viktor Linhart. Opora Bzence si mnoho zákroků v prvním poločase nepřipsala. Děj se totiž po většinu času odehrával na druhé straně Martin Šohajda se měl co otáčet, aby zabránil ještě většímu přídělu.

Lavina s góly se strhla po změně stran. Na začátku druhé půle si dal nejprve Štefan Novotný vlastní gól a následně zvyšoval na 7:1 Zdeněk Šturma. Hráč ligového Slovácka v neděli bavil diváky i spoluhráče. Ve 36. minutě předvedl hbitý fotbalista famózní průnik, během kterého přelstil trojici protihráčů i bezmocného brankáře Šohajdu.

Hattrick Zdeňku Šturmovi ale nestačil, ve 43. minutě se bývalý hráč Čáslavi prosadil počtvrté. Exhibice pokračovala i nadále. Jubilejní desátou trefu obstaral Šturmův mladší bratr Petr, výhru Black Cats pečetil Petr Dobeš. New Stars sice mohli ve druhém poločase výsledek alespoň zkorigovat, Linhart byl ale proti. „Na výsledku se určitě projevil fakt, že soupeře hrál bez klasického gólmana a s pěti hráči v poli. Podle mě jsme ale neměli být tak zalezlí. Měli jsme na hráče soupeře více dotírat a znepříjemňovat jim hru. Kočkám jsme dali spoustu prostoru a oni toho využily," uvedl Netík.

Favorité ztráceli

New Stars postrádali v 11. kole dvojici Vaculík – Šimek. „Na to se vymlouvat nemůžeme. Bohužel to není letos poprvé, co jsme odehráli tak špatný zápas," povzdechl si Netík.

Právě ze svého bývalého spoluhráče měl Linhart velké obavy. „Bál jsem se toho, ale naštěstí nehrál Jožka Vaculík, který má velkou ránu. Soupeř ale na mě pořádně nevystřelil," pronesl zkušený futsalista, který čekal dramatičtější zápletku.

„Myslel jsem si, že nás soupeř více potrápí. New Stars se totiž každým rokem zlepšují, ale proti nám jim to nejde. Nevím, čím to je. Možná z nás mají velký respekt. Proti Dubňanům nebo Euroromě hrají vyrovnanější zápasy," přemítá Linhart.

Ten však našel i další důvod vysokého vítězství. „Možná je to Zdeňkem Šturmou," zamyslel se Linhart.

Právě druhý nejlepší střelec přeboru scházel Black Cats minulý týden proti Strážnici. A Černé kočky nečekaně padly. V neděli se však žádné překvapení nekonalo. „Budeme takto hrát pořád," vtipkoval kouč Black Cats Robert Kolínek. Jeho tým se v pátek utká s Oranjes. „Proti Dubňanům už bude gólman," ujistil Linhart.

V dalších zápasech jedenáctého se favoritům už tolik nedařilo. Euroroma Hodonín remizovala s Oranjes Dubňany 3:3, Kvasaco Vacenovice zachránily proti Legendám bod až v poslední minutě. Strážnice bez Koštuříka s Helískem nestačila na Svatobořice.

V posledním utkání zdolaly Knights Veselí nad Moravou poslední Duklu Hodonín 3:1.

Okresní přebor, 11. kolo: New Stars Hodonín – Black Cats Hodonín 1:11 (1:5)

Branky: 4. Lukáš Vrba – 15., 33., 36. a 43. Zdeněk Šturma, 1., 6. a 46. Petr Šturma, 10. Martin Doležal, 16. Michal Herůfek, 29. Štefan Novotný vlastní, 48. Petr Dobeš. Rozhodčí: Daniel, Čápek

Diváci: 30.

New Stars: Šohajda – Kříž, Kučí, Netík, Krejčiřík – Vrba, Vavřík, Novotný, Fajgara.

Black Cats: Linhart – Demjanovič, Herůfek, Z. Šturma, P. Šturma – Dobeš, Doležal, J. Kolínek, Beck.

Další výsledky 11. kola: Kvasaco Vacenovice – Legendy Dubňany 1:1 (0:0), Dukla Hodonín – Knights Veselí nad Moravou 1:3 (0:2), Oranjes Dubňany – Euroroma-Změna Hodonín 3:3 (1:2), Futsal Strážnice – BH Svatobořice-Mistřín 6:8 (1:4).