Na rozhodnutí čekaly téměř dvě stovky diváků až do samého závěru. Necelých jedenáct vteřin před koncem Štěpanovský fauloval Zdeněk Šturmu.

Zkušený arbitr Miroslav Bušek odpískal šestý nedovolený zákrok Euroromy a Black Cats dostali obrovskou šanci skórovat.

Míč si postavil Petr Dobeš, který přízemní ranou k levé tyči nedal výtečnému brankáři Lupačovi žádnou šanci. Zatímco gólman Skalice zůstall bezvládně ežet na palubovce, hráči v bílých dresech začali jásat. Černé kočky moc dobře věděly, že vytoužený titul už jim nikdo nesebere. „Je to skvělá tečka," radoval se šéf Black Cats Viktor Linhart.

Suverénní vítěz základní části a velký favorit se ale na další pohár pořádně nadřel. „Soupeř hrál dobře zezadu a v brance měl skvělého Lupače. Navíc jsme nedali spoustu šancí. V týmu naštěstí máme Petra Dobeše, který to umí trefit. Takže je to doma," pronesl Linhart.

Zatímco okresní mistři měli před sebou bouřlivou oslavu, poražení finalisté těžko skrývali zklamání. „Je to velká škoda. Dostat gól v takovém zápase deset vteřin před koncem a ještě po šestém faulu z penalty, je hrozné. Myslel jsem si, že už do dohrajeme bez obdržené branky," smutnil kapitán Euroromy Tomáš Vacenovský.

Zatímco krátce po verdiktu sudího Buška cítili hráči i fanoušci poraženého týmu křivdu, pár minut po závěrečném hvizdu už byli nad věcí. Hořká pachuť v nich ale zůstala. „Osobně bych to nepískl. Samozřejmě vždy záleží na rozhodčím, ale v takovém zápase a takovém čase by to chtělo více citu," prohlásil Vacenovský.

Kritický k sudím byl hlavně šéf Euroromy Jan Kučera. Ten sporné verdikty jen stěží rozdýchával. „Šestý faul byl nařízený správně. Spíš mi vadí to, že nebyla odpískaná penalta po zákroku brankáře soupeře na hlavičkujícího Pochylého. Přehlédnuta byla na obou stranách i spousta dalších faulů," zlobil se Kučera.

Druhá strana zůstala v klidu. „Zápas řídil ligový rozhodčí," připomněl Linhart.

Do klíčového okamžiku však sudí nic zásadního řešit nemuseli.

Oba týmy hrály až na výjimky korektně, žádné tvrdé zákroky k vidění nebyly. Hrálo se slušně, možná až příliš opatrně. „Oba týmy chtěly vyhrát. Nikdo naopak nechtěl udělat chybu. Proto se hrálo zezadu. Myslím si, že to byl dobrý zápas," řekl Vacenovský.

Black Cats i Euroroma několikrát během padesáti minut pořádně zahrozila. Dvě slibné příležitosti měl v první půli Filip Pochylý. Ten ovšem na gólmana Prokopa ani jednou nevyzrál. „Trenére, góly," pokřikovali na svého kouče žáci RSM, která právě Filip Pochylý v Hodoníně trénuje.

Euroroma byla v první půli o něco nebezpečnější. Aktivitou hýřil zejména Duchoslav. Záložník Rohatce dělal soupeři svým pohybem velké problémy.

Na druhé straně se o pozornost protivníka starali hlavně sourozenci Šturmovi. Ani jeden z nich však na výtečného gólmana Lupače nevyzrál.

Vítězům základní části se snažil o poločasové přestávce poradit Petr Beck.

Black Cats ve druhé půli přidal na obrátkách. Blízko gólu byl Černý i Petr Šturma. Na opačné straně selhal Šebesta.

Ve 41. minutě už někteří příznivci Euroromy jásali, ale hlavička Filipa Pochylého skončila na pravé tyči.

Jeden z klíčových okamžiků finále přišel ve 44. minutě minutě. Vacenovský fauloval Doležala. Byl to pátý nedovolený zákrok Euroromy. Black Cats si následně vzalo oddechový čas.

Po time-outu se favorit nadechl v závěrečnému náporu, ale Lupač svými famózními zákroky soupeři branku nedopřál. Rozuzlení přinesla až poslední minuta a diskutovaný desetimetrový kop. „Soupeři gratuluji. Třeba se za rok budeme radovat my," pronesl Vacenovský.

Vítěz základní části vyhrál titul potřetí a zřejmě naposledy. Jak po nedělím dramatu potvrdil šéf týmu Viktor Linhart, další sezony budou bez hlavního favorita.

„Ptal jsem se mladých kluků z týmu, zda by to po nás nepřevzali, ale zájem nemají, takže na devětadevadesát procent končíme," překvapil kouč Krumvíře.

Důvodů má hned několik. „Soutěž je moc dlouhá. Hraje se od října do března. Futsalové zápasy navíc zasahují do fotbalové přípravy. Utkání často kolidují, někteří hráči jsou pod smlouvami, jiní to mají zase zakázané. Pár zápasů jsme odehráli v šesti lidech. Navíc stárneme, máme i jiné povinnosti," pronesl Linhart.

Podobně mluvili i někteří členové Euroromy. „Někteří kluci končí. Hlavně kvůli nim jsme to chtěli vyhrát," řekl Vacenovský.

Zatímco poražení se v klidu rozešli, mistři jeli slavit do Mutěnic ke sponzorovi. „Dovolenou jsme si naplánovali dopředu. I když bychom ve finále prohráli, stejně bychom sezonu zapili," dodal Linhart.

Letošního ročníku futsalového přeboru Hodonínska se zúčastnilo devět týmů. O titul si zahrálo osm mužstev, poslední ch Svatobořic se play-off netýkalo.

Okresní přebor ve futsale

Finále: Black Cats Hodonín – Euroroma Hodonín 1:0 (0:0)

Branky: 50. Petr Dobeš. Rozhodčí: Bušek, Štipčák. Žluté karty: P. Šturma, Černý – Šebesta, Vacenovský. Diváci: 170.

Black Cats: Prokop – Černý, Linhart, Dobeš, Doležal, P. Šturma, Z. Šturma, Hesek, Herůfek, Hoša.

Euroroma: Lupač – Štěpanovský, Vacenovský, Duchoslav, Šebesta, F. Pochylý, T. Pochylý, Kupčík.

O 3. místo: Knights Veselí nad Moravou – Dukla Hodonín 3:3 (1:3), 1:3 na penalty.

Branky: 22. Lukáš Podrazil, 33. Radek Polách, 47. Bohumil Vardan, rozhodující penalta Podrazil  – 8. Radek Ščevík, 14. Filip Vanda, 18. Pavel Kotásek.

Penalty: Ščevík 0:1, Polách 1:1, Baťa nedal, Podrazil 1:2, Kotásek nedal. Rozhodčí: Zima, Galář. Diváci: 100.

Veselí: Blaško – Brumla, Polách, Podrazil, Janík, P. Lipčík, Vardan, Černoch.

Dukla: Bidmon – Ščevík, Frolec, Vanda, Bartyzal, Kotásek, Chvátal, Krist, Brablc, Baťa.

Další ohlasy a reportáž z duelu o třetí místo najdete v Týdeníku Slovácko.