Parta Romana Grabce klesla za Oranjes Dubňany na třetí místo.

Žádnou úchvatnou podívanou duel dvou předních okresních celků nenabídl. Oslabené Veselí spoléhalo hlavně na pevnou obranu. Černé kočky se přes precizní defenzivu soupeře dostávaly pouze výjimečně. Co nezachytili hráči Veselského výběru, to pochytal zkušený gólman Runkas.

Ten dlouho deptal elitní střelce Black Cats. Nakonec však propustil za svá záda přízemní ránu Zdeňka Šturmy, která přinesla lídrovi soutěže cenné tři body. „Byla to smolná branka,“ posteskl si kapitán domácího týmu Roman Grabec.

Hráči Veselského výběru však nestárnoucímu gólmanovi po laciné brance nic nevyčítali. „Brankář nás podržel. Řadu dalších šancí zneškodnil. Nás spíše mohou mrzet neproměněné šance,“ řekl Grabec.

Veselané se museli ve šlágru kola obejíz bez marodů Vorálka, Matučky, Březiny, Brumly nebo Němečka. „Určitě nám kluci chyběli. Vždyť někteří mají ligové zkušenosti. Hlavně jsme postrádali Matuškův přehled a důraz,“ pravil Grabec.

Domácímu týmu chyběli i gólmani Hartman s Hudečkem. Do branky tak musel veterán Runkas, který držel čisté konto téměř celý první poločas.

Na zkušeného brankáře v prvním poločase nevyzrály Zdeněk Šturma, Demjanovič ani Kolínek. Do vedení poslal Black Cats Josef Hesek, který se trefil po chytře zahrané standardní situaci.

Veselané se před gólmana Ivičiče dostávali pouze sporadicky. Brankář Svatobořic si ovšem se všemi nebezpečnými situacemi v pohodě poradil. „Čekal jsem víc,“ trefně poznamenal po prvním poločase hráč dubňanských Legend Marek Zdvořáček, který si společně s kamarády nenechal víkendový trhák ujít.

Kvalitě hry prospělo vyrovnání o které se ve 30. minutě postaral mazák Stanislav Malůš. Kočky po obdržené brance přidaly, skulinky v obarně soupeře však hledaly těžce.

Veselané se rovněž snažily útočit, ale síly spíše šetřili na bránění.

Oba týmy si ve druhé půli vytvořily několik slibných příležitostí, skóre se však změnilo už pouze jednou. Tři minuty před koncem si míč v rohu hřiště postavil Zdeněk Šturma. Druholigový záložník chytrou ranou zaskočil nepozorného brankáře Runkase.

„Předtím jsme měli situaci, kdy mohl dát Ondra Šebesta na 2:1. Mohlo to být obráceně,“ pravil Grabec. „Jinak to byl vyrovnaný zápas. Ne tak otevřený, spíše hodně taktický. Jako když se potkají dvě vyrovnaná mužstva,“ doplnil.

Veselský výběr se v závěru snažil o vyrovnání. Roman Grabec naskočil do hry místo brankáře Runkase. Ani power play ovšem domácímu musžtvu nepomohla. Naopak Black Cats mohli v posledních vteřinách přidat další gól, prázdnou branku ale nikdo netrefil.

„Na můj vkus to byl hodně defenzivní zápas. Soupeř se bez řady opor neodvážil s námi hrát otevřenou partii. Defenzivní taktika Veselí nám neseděla. Proto nakonec padly pouze tři branky. Nás těší, že jsme dva góly dali my a těsně vyhráli,“ zhodnotil duel Michal Herůfek.

Podle něj vyhráli hosté zaslouženě. „Měli jsme více šancí. Klidně jsme mohli vést o čtyři branky,“ řekl Herůfek.

Černé kočky výhra těšila. „Byl to důležitý zápas. Do play off chceme jít z prvního místa. I když nás ještě čekají další zápasy, věřím, že první příčku už nepustíme,“ řekl Herůfek.

Loňského vítěze mohou z čela soutěže sesadit už pouze Veselané, nebo Oranjes Dubňany. Oba celky si to ovšem za dva týdny rozdají spíše o druhé místo. „Abychom udrželi druhou příčku, musíme s Dubňany vyhrát. S Kočkami máme horší vzájemné zápasy. Black Cats už si první místo pohlídají,“ říká Grabec.

Ten by bral i druhou příšku. „Bylo by to ideální. Aspoň bychom se vyhnuli těžkým soupeřům,“ dodal Grabec.

Futsal, okresní přebor

Veselský výběr – Black Cats Hodonín 1:2 (0:1)

Branky: 30. Stanislav Malůš – 20. Hesek, 48. Zdeněk Šturma

Rozhodčí: Kolář, Štipčák

Diváci: 50

Veselí: Runkas – R. Grabec, A. Grabec, S. Malůš, T. Malůš, Klimek, Šebesta, R. Nekarda.

Black Cats: Ivičič – Demjanovič, Hesek, Kolínek, Doležal, Linhart, Dobeš, P. Šturma, Z. Šturma, Herůfek, Sviták.

Další výsledky: Veselský výběr – Dukla Hodonín 27:3 (Šebesta 9, R. Grabec 6, A. Grabec 4, S. Malůš 4, Klimek 2, T. Malůš, vlastní – Šťastný, Bartyzal, Kotásek), Futsal Strážnice – Dukla Hodonín 17:2 (Popelka 3, Janík 3, Koštuřík 2, Pecler 2, Mička 2, Čech 2, Petr Helísek 2, Dušan Helísek – Teplý, Bartyzal), Futsal Strážnice – Black Cats Hodonín 2:13, Tropic Svatobořice – Kvasaco Vacenovice 1:8, BH Svatobořice – Kvasaco Vacenovice 1:5, Tropic Svatobořice – BH Svatobořice 3:4.