Blanářová za loňský, mimořádně úspěšný, rok získala další trofej. Sympatická závodnice vévodila nejen okresním sportovcům, ale opět po roce si na ni vzpomněli i v rodném městě.

Mistryni České republiky v kategorii žen do třiadvaceti let se v roce 2014 povedlo hlavně mistrovství světa v Brazílii, kde zvítězila ve slalomu. Ve sprintu, v disciplíně head to head a v celkovém pořadí skončila těsně druhá. „Je to velmi příjemná odměna za celou sezonu," uvedla Martina Blanářová, která si slavnostní večer náramně užila. „Letos si toho cením trochu víc, protože jsme se na to s holkami pořádně nadřely," pronesla Blanářová.

Prestižní kategorii mužů ovládl Dominik Dobeš. Nadaný zápasník má za sebou rovněž úspěšné období. Člen hodonínského Sokola bral na národním šampionátu mužů v zápase řecko-římském ve váze do osmadevadesáti kilo stříbro. Juniorský reprezentant se dokázal prosadit i na mistrovství Evropy, když v Polsku obsadil v mezinárodní konkurenci slušné třinácté místo. Dobeš se na národním šampionátu v soutěži družstev juniorů výraznou měrou podílel na zisku zlatých medailí. „Byl to krásný večer. Organizátoři si s ním dali spoustu práce. Jsem rád, že si na mě pořadatelé vzpomněli. Ocenění si nesmírně vážím," prohlásil Dominik Dobeš, který v minulé sezoně překonal i nepříjemné zdravotní problémy. „Teď už jsem fit a zase závodím," pravil.

Mezi juniory se radovali známí hodonínští atleti Filip Sasínek a Veronika Paličková. O ocenění nadaných běžců nikdo nepochyboval, protože výčet jejich úspěchů jenom za loňský rok je pořádně dlouhý.

Sasínek se vyhlášení nezúčastnil, protože o víkendu startoval na halovém šampionátu v Praze. Za známého atleta převzal cenu otec David. Paličková si pro cenu přišla osobně.

Nejlepším žákem byl zvolen veslař Rostislav Štarha. Naděje VK Hodonín se předvedla zejména na mistrovství České republiky ve dvojskifu, kde skončila druhá.

Kategorii žákyň po zásluze opanovala plavkyně Lucie Zubalíková. Osminásobná mistryně České republiky vylovila v loňském roce z bazénů neuvěřitelných šestasedmdesát zlatých medailí. K nim přidala čtyři stříbrné a stejný počet bronzových medailí. Od září 2014 je Zubalíková členkou juniorské reprezentace České republiky.

Mimořádný rok mají za sebou i hodonínské stolní tenistky. Extraligové družstvo žen loni slavilo double. Kromě osmého mistrovského titulu vyhrál slovácký celek i Český pohár. Pěnkavová a spol. se navíc předvedly i v prestižním Poháru ETTU, v něm dokráčely až do semifinále.

Stolní tenistky ovšem měly radost i z ceny Vladimíra Brhela. Legendární kouč totiž na pódiu převzal ocenění za celoživotní sportovní reprezentaci města Hodonína.

Jednaosmdesátiletý odborník za více než čtyřicet let trenérské práce s mládeží vychoval v Hodoníně desítky mistrů Československa i České republiky, mistryň Evropy a účastnic Letních olympijských her.

Nejznámějšími svěřenkyněmi jsou Iveta Vacenovská a Dana Hadačová.

Trenérkou roku se stala Věra Klásková. Ta se výchově mladých plavců věnuje již téměř pětatřicet let. Při své práci se zaměřuje zejména na nejmenší děti. Tedy na začátečníky, kterým trpělivě vštěpuje základy plavání a rozvíjí u nich cit pro vodu a lásku ke sportu.

Za dobu jejího působení jejíma rukama prošly již tisíce dětí. Mnozí z nich pokračovali na nejvyšší výkonnostní úrovni, většina si odnesla pevné základy k celoživotnímu rekreačnímu plavání. Klásková se ovšem z vyhlášení omluvila a pro cenu tedy přišel předseda OSP Hodonín Jiří Beneš.

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců města Hodonína za rok 2014 se v sobotu uskutečnilo v kulturním domě.

Ocenění nejlepšího muže, ženy, juniorů, dorostenců, trenérky a kolektivů bylo součástí tradičního plesu, který moderoval Ondřej Tomek. Večer svým vystoupením zpestřily cimbálová muzika Cangla, hudební skupina Exil a známé duo Těžkej Pokondr.

Sportovce i další návštěvníky plesu roztančil i DJ Luděk Ptáček. Zasloužený potleskl sklidili i žáci Základní umělecké školy Hodonín a taneční vystoupení členů Střediska volného času.

Ceny nejúspěšnějším sportovcům kromě představitelů města Hodonín předávali také olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka a bývalý reprezentační slovenský gólman Pavol Rybár.

Nejlepší sportovci města Hodonína za rok 2014

Nejlepší muž: Dominik Dobeš (řecko-římský zápas, TJ Sokol Hodonín)
Nejlepší žena: Martina Blanářová (rafting, Raft Klub Hodonín)
Nejlepší sportovní kolektiv:
SKST Mart Hodonín (stolní tenis, družstvo žen)Nejlepší junior: Filip Sasínek (atletika, AK Hodonín)
Nejlepší juniorka: Veronika Paličková (atletika, AK Hodonín)
Nejlepší žák:
Rostislav Štarha (veslování, VK Hodonín)
Nejlepší žákyně:
Lucie Zubalíková (plavání, Oddíl sportovního plavání Hodonín)
Nejlepší trenér/ka:
Věra Klásková (plavání, Oddíl sportovního plavání Hodonín)
Ocenění za celoživotní činnost v oblasti sportu:
Vladimír Brhel (stolní tenis, SKST Mart Hodonín).

Pro Blanářovou hlasovali i Argentinci

Hodonín – Celý loňský rok dřela, sbírala vítězství, medaile a trofeje. Nyní je za to po zásluze odměňována. Na raftařku Martinu Blanářovou nezapomněli ani v Hodoníně. Mistryně světa ve slalomu se opět po roce stala nejlepší sportovkyní rodného města.

„Je to velmi příjemná odměna za celou sezonu," sdělila Blanářová. Čtyřiadvacetiletá studentka obhájila v anketě loňské prvenství. „Letos si toho cením trochu víc, protože jsme na to s holkami pořádně nadřely," řekla sympatická brunetka, která letos triumfovala už na třech akcích.

Nejprve se Blanářová stala nejúspěšnější sportovkyní hodonínského okresu za rok 2014, ve čtvrtek se pak v Brně stala i Sympaťákem roku. Tuto cenu získala díky čtenářům Hodonínského deníku Rovnost, kteří o vítězství svými hlasy rozhodovali. „Moc mě to překvapilo. Hlasovali pro mě snad všichni kamarádi a známí," přiznala Blanářová. „Každý, koho jsem v poslední době potkala, mi říkal, že pravidelně kliká. Jelikož i mamka doma hlasovala, tak jsem byla dobře informovaná," přidala s úsměvem.

Známou hodonínskou raftařku ovšem podpořili i neznámí fanoušci. „Teta mi dokonce řekla, že pro mě hlasovali jejich známí z Argentiny," smála se.

Čtvrteční slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku Jihomoravského kraje za rok 2014 se uskutečnilo v rotundě pavilonu A Brněnského výstaviště. „Celý večer byl moc hezky udělaný. Byla tam pěkná vystoupení. Bylo to srovnatelné s hodonínským plesem," pronesla Blanářová.

Tu více než populární fotbalista Petr Švancara, jenž akci moderoval, zaujala pohotová moderátorka. „Byla ještě vtipnější než Švancara, kterého jsem do té doby vůbec neznala," prohlásila Blanářová, která bude závodit i v letošním roce. „Domluvila jsem se s jednou ženskou posádkou, že s ní budou jezdit závody Českého poháru," prozradila hodonínská raftařka, které nová sezona začne poslední březnový víkend na Sázavě, kde jsou na programu sjezdy. Do zahraniční se Blanářová letos nechystá. „Mojí vrcholnou akcí bude ukončení školy," dodala.