Vítěz základní části se proti Hurá teamu celkem trápil. K dobrému výsledku pro odvetu mu pomohly jen branky Švrčka a Pochylého a tradičně kvalitní výkon golmana Lupače. V pátek od 20.00 tak budou doma Kyjované dohánět dvoubrankové manko.

„Bylo nás málo, tak jsme hráli zezadu, dobře bránili a vyráželi do rychlích protiútoků. Chtěli jsme uhrát do odvety co nejlepší výsledek, což se nám podařilo,“ řekla opora Kyjova Petr Vacula.

Hurá Tem může ve druhém zápase a v domácí hale obhájci trofeje pořádně zatopit. „Pokud nás bude dost, tak máme proti Gladiátorům šanci. Rozdíl dvou branek ve futsale nic neznamená. Určitě se o postup do finále porveme,“ vzkázal soupeři Vacula. Ještě dramatičtější bylo druhé semifinále. Domácí Černé kočky dlouho nemohly najít recept na poroznou hru dubňanských Oranjes.

Čtvrtý tým základní části šel i do vedení, a to již v úvodu první půle, když se prosadil Kleiber. Jednobrankové vedení si hosté udrželi až do úvodu druhé půle. „Mohli jsme vést i 2:0 či 3:0. Šance jsme měli. Proti takovému soupeři je musíme proměňovat,“ řekl dubňanský obránce Bohdan Blaha. Nízká produktivita se jeho týmu vymstila na začátku druhé pětadvacetimi­nutovky. To po pravé straně unikl P. Šturma a prostřelil gólmana Oranjes.

O chvíli později přišel rychlý druhý úder Černých koček. K přímému kopu se postavil bývalý kapitán třetiligové Břeclavi Demjanovič a míč z jeho sálovky posvištěl kolem jednočlenné dubňanské zdi přímo do šibenice. Favorit druhého semifinále ale vedení neudržel. Tři a půl minuty před koncem rozehráli Dubňanští nacvičený rohový kop a Ivičič lovil míč ze své sítě podruhé. Hodonínskou obranu si vychutnal R. Žurovec.

Tomu se nevyplatil v poslední minutě přílišný důraz v osobních soubojích a po kontaktu s hodonínským hráčem kopali domácí desetimetrový kop za šestý akumulovaný faul. Ten bezpečně proměnil Demjanovič. Černé kočky si tak do dubňanské odvety povezou výsledek 3:2. Ta se hraje v sobotu od 20.00 na Želvě. „Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Škoda toho výsledku. Minimálně remízu jsme uhrát mohli a měli,“ dodal Blaha.

Gladiators Hodonín – Hurá Team Kyjov 2:0 (1:0).
Branky: Švrček, Pochylý
Cosmopolitan Black Cats – Oranjes Dubňany 3:2 (0:1), Branky: Demjanovič 2, P. Šturma – Kleiber, R. Žurovec. Diváci: 70.