Po podzimní části pátý tým tabulky čeká na úvod obhájce loňského prvenství – CSKA Větrná hůrka. „Těšíme se, i když to bude hodně těžký zápas,“ říká kapitán Sniper David Vymyslický.

Jeho tým bojoval celou zimní přestávku stejně jako ostatní okresní mužstva s nepřízni počasí i tradičními problémy. „Nějaká příprava byla, ale moc trénovat se opravdu nedalo. Párkrát jsme si byli zahrát v tělocvičně florbal. Teď už se ale připravujeme poctivě,“ uvedl Vymyslický.

Dolní Bojanovice se budou muset v úvodních zápasech obejít bez klíčového útočníka Michala Majdana, který se během zimní přestávky podrobil operaci kýly. „Mimo hru bude šest týdnů. Po operaci je i obránce Miroslav Čtvrtecký,“ informuje sekretář okresního hokejbalového sva­zu.

Snipers měli během podzimu problémy hlavně s vlastní disciplínou. Udržet nervy na uzdě bylo pro některé hráče Bojanovic téměř nadlidský úkol. „Trošku jsme na ní zapracovali. Po posledním zápase jsme si to vyříkali. Před Vánocemi jsme měli sezení. Tak doufám, že se to na jaře zlepší,“ přeje si Vymyslický.

Dolní Bojanovice patří mezi tradiční hokejbalová mužstva, vyřazovací boje by je neměly minout. „Důležité bude postoupit do play off. Pak se uvidí,“ míní Vymyslický, který minulý týden zorganizoval na stadionu U Červených domů brigádu na úklid hřiště. „Bohužel to bylo bez úspěchu. Přišli tam pouze hráči Bojanovic a Rigumu. Nakonec jsme vyčistili ledové zmrazky a hřiště dali do pořádku. Předtím odvedl velmi dobrou práci bagrista,“ pravil kapitán Snipers.

Podle Vymyslického se první jarní kolo neobejde bez komplikací. „Hrát se bude v Hodoníně, Strážnici a možná Kyjově. Ostatní hřiště jsou ještě zasněžené. Zápasy se budou asi odkládat,“ dodává.