Štolpa, kouč řecko-římského zápasu a volného stylu, chce společně s mistrem České republiky v Muay Thai vychovat kvalitní zápasníky nejvyšší úrovně. „Naším cílem není posílat obrovské počty kluků na amatérskou ligu. Naopak chceme každého borce pořádně připravit do zápasu nejvyšší úrovně,“ uvedl Jan Redek. „Chceme vynechat všechny amatérské ligy, kde mají zápasníci kryt hlavy, hrudníku, holeně a loktech a poslat našeho borce přímo na profi zápas,“ doplnil začínají trenér.

Že to myslí oba kouči vážně, dokázali na konci minulého roku ve Zlíně, kam vyslali na galavečer svého prvního bojovníka.

Jiří Flajsar, mimo jiné i boxer svatobořického klubu, si ve svém premiérovém duelu připsal první výhru. Všestranný bojovník zničil svého soka 3:0 na body. „A to stál Jirka proti borci, který měl za sebou několik zápasů jak v klasickém boxu, tak i v thaiském boxu a dokonce i v MMA,“ upozornil Redek. „I tak si s ním dokázal náš borec poradit. Flajsar výborně zaboxoval. Blýskl se několika kryty, ztrhy a dokonce i krásnými kopy na hlavu,“ pochválil svěřence Redek.

Flajsar se společně se svými klubovými kolegy z Magnum Gym představí hodonínským fanouškům 7. dubna, kdy se ve sportovní hale TEZA uskuteční galavečer ultimátního sportu MMA. „Jde o boj bez pravidel, který je velice populární ve Spojených státech a začíná si získávat oblibu i u nás. V Hodoníně bude letos poprvé, diváci se určitě mají na co těšit,“ láká příznivce Redek.