Teprve patnáctiletý Jakub Duda se utkal se stejně starým Oliverem Bartosewicem z domácího klubu Firegym (v kategorii do 60 kg), žel po vyrovnaném boji prohrál 1:2 na body.

Lépe si vedl sedmnáctiletý Lukáš Rybka s o dva roky starším Timo Topolským ze stejného banskobystrického oddílu. „Lukáš doslova drtil mnohem zkušenějšího borce, ale kvůli zranění nosu musel na konci třetí kola odstoupit,“ prozradil hodonínský kouč Roman Sedlačík.

Hodonínští si tak vítězství nepřipsali. „I tak jsem s našimi bojovníky i ostatnímu kluky, kteří se zúčastňují zápasů, velice spokojen. Není teď víkendu, kdy nemáme zápas. Poté, co jsme vstoupili, jako členský klub, do asociace českého Thai–boxingu, tak máme nabídky k zápasům nejen v České a Slovenské republice, ale dokonce i v Německu a Holansku,“ prozradil Sedlačík.

Nyní čeká na hodonínské bojovníky zápas v orientálním boxu, který se uskuteční v Brně. Další víkend jedou na šumperský Večer gladiátorů XXI. „Do léta chceme taky uspořádat thaiboxerské utkání u nás v Hodoníně, a tím pozvednou popularitu tohoto tvrdého kontaktního sportu. Chcět bych také zájmce o thaibox vyzvat k náboru,“ láká hodonínský trenér.

Posledním novicům se v ringu daří. „I když mám teď úplně nové bojovníky, kteří se do klubu přihlásili teprve před šesti měsíci, tak jsem velmi spokojen s jejich nadšeným přístupem, houževnatostí, disciplínou a tím i s výsledky v tomto tvrdém sportu,“ pochválil nováčky Sedlačík.

Hlavními trumfy hodonínského thajboxu jsou patnáctiletý Jakub Duda (3 zápasy do 60 kg) a Pavel Lamacký (3 zápasy do 67 kg). Druhý jmenovaný se již připravuje na zlínský galavečer Noc bojovníků, kam hodonínský klub přijal pozvání od Českého svazu thaiského boxu. „Je to velká výzva a konečně i postup hodonínského Thaiboxu mezi profi týmy v České republice. Nejen že naši borci budou mediálně známí, ale mohou se tomuto sportu věnovat profesionálně,“ uzavírá hodonínský kouč.

Ten trénuje i hodonínskou bezpečnostní službu.

 

Nábor

Zveme všechny nadšence thaiboxu – muže, ženy i děti od deseti let k náboru do naše klubu. Koná se každé úterý a čtvrtek od 17.30 v Bažantnici na staré škole A. Zápotockého, dnes škola Duha pod záštitou Střediska volného času Hodonín. Trenér Sedlačík: 777 688 908