Do branky českého mistra se po třech měsících vrátila velezkušená brankářka Lenka Černá, která po přestávce nahradila Darinu Zvoničovou a ve druhé půli inkasovala třináct branek. „Lenka podala po zranění kolene velmi dobrý výkon,“ pochválil svoji hrající asistentku domácí kouč Peter Sabadka.

Jeho tým se na výhru nad houževnatým soupeřem dost nadřel. Zlín připravily o možnost bojovat o lepší výsledek dva pětiminutové střelecké výpadky. „Výkonem jsme přispěli ke kvalitě utkání a k dramatičnosti zápasu. Při troše štěstí jsme mohli pomýšlet i na bod,“ uvedl zlínský kouč Dušan Poloz.

Výsledek ovlivnilo i poločasové střídání brankářek. V domácí svatyni nahradila průměrnou Zvoničovou reprezentační trenérka Černá, do branky Zlína se postavila Dagmar Vyhlídalová.

„Nebyl to taktický záměr. Brankářka Mahďáková, která loni vychytala právě Veselí, udělala v poslední minutě první půle dvě technické chyby,“ vysvětlil zlínský kouč. „U nás se gólmanky nominují do zápasu sami,“ sdělil.

„Reagoval jsem na průběh zápasu,“ přiznal Sabadka.

A byla to právě bývalá brankářka Veselí a Olomouce, která připravila domácím hráčkám několik perných chvilek. „V týdnu jsme se připravovali na Vyhlídalovou. Dáša chytala skvěle,“ řekl Sabadka.

Hostující tým se držel na dostřel do 19. minuty, pak ale domácí odskočily sérií pěti branek na 15:10. Zlín, který chtěl v derby potvrdit, že do baráže o interligu nepatří, pak do poločasu snížil na rozdíl tří branek a na začátku druhé půle na dvoubrankový rozdíl 16:18.

Další střelecký výpadek hostujícího týmu domácí potrestaly opět sérií pěti branek a znovu odskočily na bezpečných 25:18.

Zlínu se podařilo zápas ještě zdramatizovat, když jejich pětibranková série znamenala snížení na 26:29. „Pak jsme zbytečně pokazili tři přihrávky. V závěru ještě byla možnost utkání zdramatizovat. To jsou rozhodující momenty a maličkosti, které podobné zápasy rozhodují,“ míní Poloz.

Zkušenější domácí celek ale neponechal nic náhodě, v zápase zvítězil 33:29 a pokračuje ve stíhání vedoucí Slavie Praha. „Kdybychom dokázali proměnit více šancí, mohl být rozdíl ve skóre mnohem vyšší. Vyhráli jsme zaslouženě,“ sdělil Sabadka. „Obrovský rozdíl byl v herním projevu. I ve druhé půli jsme měli výrazný náskok. Oproti soupeři jsme zaostávali jsme v koncovce, Zlín byl hodně produktivní,“ pronesl domácí kouč.

Atraktivní duel se musel líbit. Jednasedmdesát branek nepadá v interlize každý den. „Oba týmy se snaží hrát rychlou útočnou házenou. Proto padlo tolik gólů,“ pronesl Poloz.

HC Britterm Veselí nad Moravou – HC Zlín 33:29 (18:15)

Nejvíce branek: Fleková 8/2, Súkenníková 7, Štěrbová 6 – Poznarová 6/3, Salčáková 5/1, Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/3:8/6. Vyloučení:3:3. Diváci: 300.

Veselí: D. Zvoničová, Černá – Kratochvílová, Gáborová 2, G. Zvoničová 1, Štěrbová 6, Jandásková, Velanová, Viniatynská, Chmelařová 5, Fleková 8, Kočí 4, Súkenníková 7.
Zlín: Mahďáková, Vyhlídalová – Jalůvková 2, Talašová 1, Brzósková 4, Šviráková 2, Hradilová 3, Salčáková 5, Pospíšilová, Selucká, 2, Cedidlová 4, Pažourková, Poznarová 6.