Sympatická gólmanka tak až ve třiadvaceti letech dostává šanci si ve svém mateřském klubu zachytat nejvyšší ženskou soutěž.

Předtím i kvůli studijním povinnostem chytala dva roky interligu v Písku a naposledy rok ve Veselí nad Moravou. „Se Zlínem jsem byla v kontaktu pořád, ale nabídku vrátit se jsem dostala až v závěru uplynulé sezony," přiznává Žaneta Stojarová, která ale nad návratem dlouho přemýšlela.

„Bylo to složité rozhodování, holky i lidé okolo veselské házené mi přirostli k srdci. Ale protože mám kořeny a práci ve Zlíně, nakonec jsem se rozhodla pro návrat," upřesnila stále ještě studentka magisterského studia fyzioterapie v Bratislavě.

Současně si je moc dobře vědomá, jak složité bude nahradit gólmanky, které v uplynulých dvou letech hájily barvy Zlína. „Nebude to snadné, ale vždy se snažím podat co nejlepší výkon. Snad budou spokojeni i zde," pousmála se a jedním dechem odmítla pozici jedničky mezi tyčemi. „Toto rozdělení nemám ráda, gólmanky se musejí umět zastoupit a podporovat, aby byly prospěšné týmu," řekla Stojarová.

Ta sice první společný trénink s týmem absolvuje až za necelý měsíc, ale z prvního setkání obavy nemá. „Protože jsem ve Zlíně vyrůstala, většinu hráček v kabině znám. Z přijetí obavy nemám. S kolegyní Lenkou Benedíkovou se ale více poznáme až nyní," těší se Stojarová, která je první a zároveň zřejmě poslední posilu Zlína pro nový soutěžní ročník. Stojarová, která se do svého mateřského klubu po čtyřech letech oklikou vrátila přes Liberec, Písek a naposledy Veselí nad Moravou, chce pomoci týmu trenéra Petera Sabadky po roce opět vybojovat postup do play-off.

„Jsme moc rádi za její návrat, neboť ve zlínské házené se totiž motá celá její rodina. Žaneta je už ve třiadvaceti letech zkušená, šikovná gólmanka, která by se měla s Lenkou Benedíkovou poprat o pozici jedničky," uvedla členka vedení zlínského klubu Daniela Sobieská s tím, že se obě strany dohodly na dvouleté smlouvě. Zlínští činovníci museli začít řešit akutní problém na postu gólmanek po sezoně, kdy kvůli zdravotním problémům s kolenem ukončila své účinkování ve Zlíně Martina Túrociová a Zuzanu Mikšovskou v příštích měsících čekají mateřské povinnosti.

„V plánu máme zapracovat i naše dvě talentované dorostenky Janu Vašulkovou a Barboru Kryškovou," dodala Sobieská.

Zatímco veselský rival má kádr téměř pohromadě, na jihu Moravy se teprve po posilách poohlížejí.