Tandem Jiří Wagner a Lukáš Bábíček čeká souboj o místo v brankovišti brněnských Buldoků. Hodonínští odchovanci se postupem času stali nerozlučnou dvojicí. Jakmile si však obléknou výstroj a nasadí masku, stávají se z nich velcí rivalové.

S milovaným florbalem začali na základní škole Očovská, se kterou několikrát vybojovali titul žákovských mistrů republiky. V juniorském věku se pak přesunuli do Brna, kde působí dodnes. Nyní se poperou o místo na výsluní v mužské extralize.

„Jsme spolu vlastně od začátku naší florbalové dráhy. Na Očově jsem toho víc odchytal já. V juniorce jsme se pak střídali. Minulá sezona mu vyšla, ale já si věřím. Myslím si, že můžu určitě chytat. Je to opravdu o tom, abych se tomu věnoval. Pokud dostanu příležitost, tak ji využiju,“ hlásí letos dvaadvacetiletý Wagner. V uplynulém ročníku nastoupil k minumu zápasů. Věnoval se škole a práci. Letos se chce zase naplno prosadit.
Jenže.

V cestě mu stojí dlouholetý kamarád a spoluhráč Bábíček. „S Jurou jsme nejlepší kámoši, ale na hřišti to neplatí. Celý loňský rok jsme spolu bydleli. To, že spolu soupeříme, zůstává v hale. Fungujeme normálně. Myslím si, že když vydrží zdraví, tak to bude v pohodě,“ je přesvědčen „Bábe“.
Stejně mluví i Wagner. „Jsme nejlepší kamarádi, ale jakmile se oblečeme do výstroje, tak jsme největší soupeři. Při tréninku spolu nemůžeme chytat na jedné straně, protože by to nedopadlo dobře. Ovšem jak vyjdeme z haly, tak jsme nejlepší kamarádi a trávíme spolu hodně času,“ říká brněnská třiadevadesátka.

Hlavní slovo v jejich nasazování do zápasů má kouč Buldoků Filip Vítek. Ambiciózní trenér si podle všeho počká na aktuální formu obou mladíků.
„Uvidíme, co budou předvádět. To bude nejdůležitější. Předpokládám, že chytat bude ten lepší. V případě, že budou fungovat normálně, tak dostanou rovnocený prostor,“ komentuje Vítek situaci s maskovanými muži.

Oba mají velký sen. Nastoupit za mužskou reprezentaci. K tomu si však musí vybudovat pevnou pozici v klubu. Do „nároďáku“ má zatím o něco blíže Wagner, který se už v širším kádru objevil. Velkým lákadlem je letošní mistrovství světa v Praze, kde se střetnou nejlepší florbalisté planety. „Ten půlrok bych se o místo ještě rád popral. Myslím si ale, že obsazení už je jasné. Musíme se soustředit na šampionát, který se uskuteční za dva roky,“ podotýká „Jura“.

Podobné plány spřádá i o rok mladší Bábíček. „Letos už jsou karty rozdané. Jediná možnost je, že by se někdo zranil nebo výkonnostně odpadl. Jinak už je pozdě. Možná za dva roky by to bylo reálné,“ přemýšlí hbitý gólman.

Ať už ročník vyjde lépe jednomu či druhému, jedno je jisté: Buldoci se o post brankáře bát nemusí. Kvalitou oplývají oba dva. Konkurenci prý možná ještě zvýší havířovský mladík Kotula, jehož Brněnští testují.