Pokud v pátek doma zvítězí, budou slavit třetí titul v řadě a celkově jubilejní, desátý v historii klubu. „Spokojenost je velká. Věřím, že už to dotáhneme a bude to fajn," říká hodonínská trenérka Alena Vachovcová.

Bývalá reprezentantka stejně jako její svěřenkyně na oslavy zatím nemyslí. „Je to věcí vedení klubu. Pokud se to podaří, budeme improvizovat. Na konci sezony to všichni společně oslavíme v Mikulčicích ve sklepě," upozorňuje Vachovcová.

Úřadující české mistryně se ale nyní soustředí pouze na páteční duel. Hodonín chce finálovou sérii co nejrychleji ukončit, do Břeclavi se vítězkám základní části už nechce. „Na zimním stadionu je to takové nezvyklé. Hala je obrovská, úplná změna oproti té naší malé," říká Vachovcové.

Netradiční prostředí ale favorita v cestě za titulem nepřibrzdilo. „Minulý rok jsme tam hrály taky, navíc pro obě strany to bylo stejné," připomněla hodonínská trenérka.

Druhé dějství jihomoravské bitvy o titul v české extralize žen vyznělo lépe pro hodonínské stolní tenistky. Renáta Štrbíková, Lenka Harabaszová i Kateřina Pěnkavová vyhrály své úvodní zápasy a dostaly hostující družstvo do vedení 3:0. „Druhý zápas byl hodně podobný tomu prvnímu, jenom se trochu změnilo pořadí dvouher," řekla Vachovcová.

Břeclavanky nebyly ani ve středu v ideálním rozpoložení. Kučerová jasně prohrála se Štrbíkovou, zkušená Maďarka Ellöová nečekaně podlehla Harabaszové a Adámková neuspěla proti Pěnkavové. „Aneta Kučerová neměla nejmenší šanci proti supermíčům Štrbíkové, která vymetala rohy stolů z jakékoliv herní pozice. Hrála téměř bezchybně, obdivuhodně," vysekl poklonu hostující hráče zástupce MSK a dlouholetý stolně-tenisový funkcionář Jaroslav Hýbner.

Ten naopak více čekal od břeclavských hráček. „Maďarka se necítila v prostředí zimního stadionu nejlépe, s nezvykle velkým počtem chyb ztratila první set. Pak se zdálo, že se vrací do své obvyklé hry, ale ani jeden ze čtyř setbolů nevyužila a nakonec prohrála druhý set i celý zápas," pravil Hýbner.

Pak sice domácí jednička Élöová v pěti setech porazila Štrbíkovou, ale byl to jediný úspěšný výsledek domácí celku. „Čekal jsem, že s Hodonínem odehrajeme vyrovnanější utkání, ale přišlo to až ve druhé sérii dvouher. Od našich hráček jsem postrádal více zarputilosti v boji o každý bod. Děvčata po ztrátě několika míčů brzy ztrácely sebedůvěru, měly ze soupeřek přehnaný respekt," řekl domácí kouč Petr Nedoma.

Hodonín rychle odpověděl a Pěnkavová s Harabaszovou svým druhým bodem v utkání zpečetily výhru obhájkyň mistrovského titulu v poměru 5:1. „Jednu chvíli to vypadalo, že vyhrajeme pět nula. Pak se to trošku zvrtlo a málem to bylo 3:2. Nakonec je výsledek jednoznačný," prohlásila Vachovcová.

Finálová série se tak v pátek 13. května vrátí do Hodonína.

MSK Gumotex Břeclav – SKST Hodonín 1:5, stav finálové série: 0:2.

Výsledky: Aneta Kučerová – Renáta Štrbíková 0:3 (-2,–1,–4), Vivien Éllöová – Lenka Harabaszová 1:3 (-4,–10,8,–7), Karin Adámková – Kateřina Pěnkavová 0:3 (-4,–8,–0), Vivien Éllöová – Renáta Štrbíková 3:2 (-6,10,–8,7,7), Aneta Kučerová – Kateřina Pěnkavová 1:3 (-9,–4,9,–7), Karin Adámková – Lenka Harabaszová 0:3 (-8,–3,–9).