Tomeček se ve finále rozstřeloval o první příčku s domácím Oliverem Pistovčákem a uspěl. Připsal si další triumf po Katar Open. „Vypadá to, že sezona je dobře našláplá,“ pochvaloval si brněnský brokař.

Trnavský závod posloužil reprezentačním trenérům jako příprava před začátkem nominací na mistrovství Evropy. „Jel jsem tam týden po soustředění ověřit si, jak na tom jsem. Na memoriál jezdíme tradičně, má dobrou mezinárodní účast. První den vyšlo krásné jarní počasí, čemuž odpovídaly také výsledky,“ připomněl Tomeček, který sestřelil všech 75 terčů. „Druhý den začalo foukat a závod byl o něco napínavější,“ doplnil.

JEN ČTYŘI CHYBY

V kvalifikaci udělal jen čtyři chyby. „Celkový výsledek je na začátek sezony dobrý. Do průměru pro zařazení do reprezentace si ho určitě započítám,“ potěšilo šestadvacetiletého střelce z Vnorov na Hodonínsku.

Sžívá se s novou brokovnicí značky Beretta DT11 Black edition, vyměnil i pažbu a vývojáři z laboratoře Sellier & Bellot mu vyrobili nové náboje. „Mají jinou navážku prachu, aby nekopaly. Jsou optimálně vyvážené mezi rychlostí, tvrdostí a krytím broku. Moc jim děkuji za podporu. Do sezony 2018 vstupuji s tím, že všechno funguje, jak má,“ líčil Tomeček.