Na Podzimní ceně Vyškova letos poprvé na stupně vítězů vystoupali Petr Svěrák s Lilianou Gromusovou, kteří ve vyšší kategorii C-lat. získali cenný bronz. „Po třech soutěžích se tento věkem ještě dětský pár dokázal v silné konkurenci třinácti českých a slovenských dvojic prosadit na třetí místo. Pro Petra s Lili to byla velká motivace. Tvrdě trénovali a chtěli se prosadit alespoň do finále. Vytčený cíl splnili na výbornou a okořenili jej medailí," prohlásil předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík.

Ve Vyškově již nestartovala velmi dobře rozjetá dvojice David a Linda Ondrušovi. Sehraný sourozenecký pár plánoval další útok na zlato v kategorii junior I-D-lat, kvůli zranění kolene partnerky ovšem mají neplánované volno.

Svěrák s Gromusovou bojovali o další stupně vítězů i ve spojené kategorii mladších a starších juniorů C-lat. Členové slováckého klubu jako nejlepší z mladší kategorie však zůstali těsně před branami finále, když obsadili šestou pozici.

V Telnici své dosavadní maximum vylepšila dvojice Martin Berčík – Karolína Petříková, která se v kategorii dospělých D-lat prosadila na třetí místo.

Na téměř opačném konci republiky barvy TK Classic a města Hodonín hájili Petr Buchlovský s Monikou Naďovou, kteří jasným vítězstvím přidali do celkového hodnocení jak slušný přísun bodů, tak i započítané finále. „Od zisku vyšší výkonnostní třídy je dělí již jen jedno finále a čtrnáct bodů," upozorňuje Chovančík.

To umázli o týdne později na Ceně města Rapotína, kde nejprve v kategorii dospělých D-lat. získali stříbro a následně i senzační první místo v kategorii seniorů I. D-lat. „Vyšší třídu tedy získali tím nejlepším možným způsobem," radoval se Chovančík.

Petr Svěrák s Lilianou Gromusovou zakončili víkendové medailové opojení na další se soutěží seriálu Kometa Low Cost v Brně, kde mezi juniory I-C-lat. Brali stříbro.

K úplné spokojenosti vedení jihomoravského klubu pak přispěl i sobotní postup Václava Masaryka s herečkou Kristýnou Leichtovou do dalšího kola televizní soutěže StarDance.