Kanonýrka Budayová si po soutěžní premiéře pochvalovala především přístup spoluhráček a výkon mladého týmu. „Pocity jsou výborné. Vyhrálo se, i když to tak na začátku nevypadalo. Nakonec se ukázalo, že umíme zabojovat, a že v družstvu je síla. Navíc se dokážeme zastoupit," prohlásila zkušená spojka.

I když posílený Hodonín šel do utkání v roli favorita, proti Ivančicím se na výhru i postup do další fáze soutěže pořádně nadřel. „Loni jsem proti nim hrála Český pohár za Zlín a vím, že nás jako interligový tým hodně potrápily. Kdyby měly širší kádr a více hráček na střídání, možná bychom zápas i prohrály," řekla Budayová.

Byla to právě sympatická blondýna, která se společně s dalšími letními posilami Šárkou Pospíšilovu a Annoumárií Birkušovou velkou měrou podílela na výhře Hodonína.

Souboj dvou druholigových soupeřů, který si nenechala ujít ani bývalá úspěšná česká reprezentantka Jana Symerská, byl dlouho vyrovnaný, nakonec ale o výsledku rozhodla šířka domácího kádru a lepší fyzický fond mladého týmu. „Nakonec jsme je uběhaly," usmála se jednatřicetiletá házenkářka.

Ostravská rodačka přišla na jih Moravy společně s dalšími čtyřmi hráčkami z interligového Zlína. Zkušená spojka má družstvu pomoct především v obranné fázi. Budayová již v letní přípravě ukázala, že bude pro slovácký celek velkou posilou. „Oslovil mě pan Střelec. Už jsem nechtěla házenou hrát. Už jsem si myslela, že stačilo. Tým ale má ambice, vedení si myslí, že bych jim mohla pomoci postoupit, tak jsem si řekla, že bych na stará kolena mohla být ještě někde platná, a proto jsem se rozhodla, že do toho půjdu," pronesla.

Budayová jde mladším spoluhráčkám příkladem nejen na palubovce, ale hlavně mimo hřiště. „Příprava byla povedená. V létě jsme odehrály dobré zápasy. Některá střetnutí nám sice nevyšla podle představ, ale na druhou ligu jsou tady velmi šikovné holky," uvedla Budayová.

Slovácký celek díky výhře nad Ivančicemi ve sportovní hale TEZA v polovině října vyzve rovněž druholigové Velké Meziříčí. V případě dalšího postupu by svěřenkyně trenéra Antonína Střelce v další fázi soutěže narazily na přední interligový tým.

Prioritou Hodonína ale zůstává postup do první ligy. „V postup věřím, ale nikdo nám ho zadarmo nedá," ví Budayová. „Nesmíme usnout na vavřínech. Dneska jsme se na začátku utkání přesvědčily, že klidně můžeme prohrát i o deset gólů," pokračuje. „Všechno musí jít od obrany a do rychlých protiútoků. Právě v tom je naše největší zbraň," připomíná.