Třiadvacetiletý brankář odhodil klubové povinnosti na chvíli stranou. O víkendu se věnoval dětem, které se zúčastnily prvního ročníku florbalového kempu. „Protože nemohu být na dvou místech současně, dal jsem přednost soustředění, které jsme s kamarádem konečně uspořádali,“ řekl Bábíček. Zatímco se věnoval přípravě začínajících florbalistů, jeho spoluhráči bojovali na turnaji v Brně. „Zaskakovali jsme tam za Vítkovice,“ uvedl Bábíček.

Buldoci skončili na Summer Cupu za Otrokovicemi a Znojmem třetí.„Naše cíle budou oproti minulým sezonám trochu skromnější. Předtím jsme brali pouze semifinále a medaili, teď budeme rádi, pokud se dostaneme do play off,“ pronesl Bábíček.

Bulldogs Brno se bude muset v příští sezoně obejít bez tradiční opory Michala Kotlase. Ten poprvé v extralize změnil dres a odešel do pražského Chodova. Do béčka se zase přesunul veterán a rekordman v počtu extraligových startů, gólů i bodů Libor Schneider. „Jsou to citelné ztráty,“ přiznal Bábíček.

Šestý celek loňské sezony zatím posílil pouze o navrátilce Ondřeje Jiráska. Dvacetiletý hráč a brněnský kapitán stříbrného juniorského družstva z roku 2010 se vrací do klubu po studijní pauze. S Buldoky trénují i další talentovaní hráči. „Přišlo spoustu mladých hráčů,. Kluci se musí teprve učit. Nejsou na extraligu ještě vyzrálí. V budoucnu budou naše ambice gradovat, teď musíme zůstat na zemi,“ řekl Bábíček.

Ten se chce porvat i místo v reprezentačním týmu. „Trenér chce zkoušet další gólmany. Musím na sobě dál pracovat. Chci být pořád konkurenceschopný a zase se s národním týmem podívat někam do zahraničí,“ přeje si Bábíček.