Konečně. Hodonínští futsalisté opět poznali chuť vítězství. Prolomili pětadvacetizápasovou sérii, kdy se museli před soupeři klanět, nebo se o body dělit. Tomu je konec. Doma přehráli Slavii Havířov 7:3.

„Ulevilo se nám. Čekali jsme na to dlouho. V některých zápasech jsme k výhře měli blízko, ale nedosáhli jsme na ni. Všichni jsme rádi, že se nám to konečně podařilo provalit,“ oddechl si kouč Buldoků Robert Kolínek.

Děvětatřicetiletý trenér se mohl radovat z vítězství v závěrečném duelu sezony 2006/2007. Tehdy jeho svěřenci uspěli na domácí palubovce s Hlinskem. Vyhráli 5:4 a pěti body se blýskl mladík Jílek.

Stejný hráč se předvedl i proti Havířovu. Po více než roce, kdy si tým prošel postupem do první ligy a následným pádem, pomohl Hodonínu k výhře třemi góly. Krásu a možnosti futsalu ukázal i domácí gólman Jankovič, jenž utnul nápor Havířovských trefou přes celé hřiště.

„Takové momenty ke hře patří. Pokud se soupeř pustí do power play, má gólman šanci dát gól. Pro nás to bylo vysvobození,“ říká Kolínek.
Sám takhle smutnou sérii nepamatuje. Rád ovšem vzpomíná na postupový ročník, kdy Buldoci jen těžko hledali soupeře. A mohli se pyšnit dlouhou neporazitelností.

„Tehdy to bylo možná až třicet utkání,“ zamýšlí se ambiciózní kouč. „Přesně čtyřiatřicet,“ doplňuje ho ihned vedoucí mužstva Miroslav Bartyzal.
Proti Havířovu zlepšili Buldoci produktivitu. Hlavně ve druhém poločase, kdy dali dva rychlé góly. „Najednou se začalo dařit,“ pochvaloval si Kolínek.
V minulosti chtěl několikrát skončit a pomyslné kormidlo předat někomu jinému.

Nakonec zůstal.

Nyní může pomoci tým znovu nastartovat. Psychická deka je konečně pryč. „Je škoda, že tento týden nehrajeme. Prolomili jsme bariéry, takže doufám, že teď už to bude jen lepší a lepší,“ přeje si zkušený trenér.

Kámen ze srdce spadl o víkendu i klubovému funkcionáři Petru Hruškovi. Šňůra bez výhry ležela na celém týmu. „Nebylo to nic příjemného,“ přiznává Hruška. „Hlavně jsme chtěli věrným divákům dopřát pocit z domácí výhry. Vítězství jsem ale uvěřil až na konci. Tíha na hráčích a na vedení byla opravdu velká,“ pokračuje manažer Buldoků.

Hodonínští chtějí zopakovat plný bodový zisk i v následujícím střetnutí proti Havlíčkovu Brodu, který doma přivítají v pátek 31. října. „Určitě za něj bude hrát i jeden z bratrů Marešových, takže se máme jistě na co těšit,“ doplnil trenér Kolínek.