Agromeli Brno – Bulldogs Hodonín 5:4 (5:3)

"Ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2, v šesté minutě to bylo už 1:3. Brankář Beneš střídal, aniž by si pořádně chytnul na míč. Celý zápas jsme dotahovali. A pokaždé, když se nám podařilo snížit, tak nám soupeř vždy odskočil," posteskl si útočník Hodonína Michal Jílek.

V prvním poločase se hrál v hale Tatranu Bohunice velmi dobrý futsal. Domácí zaskočili svého protivníka dvěmy rychlými góly. Brankáře Beneše postupně překonali Augustin a Šomplák. Hosté však dokázali rychle snížit. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Josef Novák. Hodonínský kouč Kolínek reagoval na nepříznivý vývoj změnou brankáře. Nešťastného Jabuba Beneše vystřídal zkušený Myšák.

O dvě minuty později snižoval na rozdíl jediného gólu Zdeněk Šturma. Domácí ale dokázali svému protivníkovi znovu odskočit. Po rohovém kopu přenonal Myšáka pohotovým skluzem Vrána. "Špatně jsme bránili standardní situace. Z nich jsme inkasovali většinu branek. Celkově jsme ale bránili špatně," označil hlavní důvod porážky Jílek. V 16. minutě se hosté opět dočkali snížení.

Do prázdné branky dopravil míč Zábranský. O dvě minuty později dal konečnou podobu prvního poločasu Březina, který dorazil střelu Klusáka. Branková přestřelka tak vyzněla lépe pro domácí.

Ve druhém poločase se Hodonín snažil o rychlé vstřelení kontaktní branky. Místy si vytvořil až drtivý tlak. "Měli jsme nějaké šance na vyrovnání. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat," dodal Jílek. Agromeli hrozilo zejména z rychlých brejků.

Oba brankáři však své týmy držely. Diváci se nakonec v druhém poločase dočkali jediného gólu. Při hostujícím power-play se dvě minuty před koncem prosadil hlavou Zdeněk Šturma. To však bylo ze strany Hodonína vše.

Domácí si cenné vítězství nenechali vzít a díky čtvrté výhře v sezoně se v tabulce dostali právě před svého soupeře. Buldoci jsou po osmi odehraných kolech s deseti body osmí.