V semifinále se domácí futsalisté nadřeli na postup, když porazili Ivančice 5:1. Hosté se dřželi zejména v první půli, ve které měli buldoci drtivý tlak, ale gól dali pouze jeden a Ivančičtí dokázali vyrovnat.

O postupu tak rozhodl druhý poločas, v němž domácí skórovali celkem čtyřikrát.
Mnohem snadnější cestu do finále měl exligový Helas Brno, jemuž se nedostavil semifinálový soupeř. „Vyškov nepřijel. Kvůli tomu jsme posunuli i začátek naše semifinálového utkání,“ konkretizoval hodonínský trenér Robert Kolínek.

Finálové střetnutí nabídlo osiřelým tribunám hodonínské městské haly pohledný futsal.
Do vedení se dostali domácí již v první minutě. Trefil se Nekarda. Šest minut před přestávkou zvýšil po drzé kličce, když šli tři hodonínští futsalisté sami na gólmana hostí, opět Nekarda.
Během úvodních sedmi minut druhého dějství Helas srovnal na 2:2. Buldoci mohli jít opět do vedení, ale Nekardova penalta po faulu na Jakubíčka zazvonila pouze o tyč.

Konstrukce hostují branky se ozvala opět po střele na prázdnou od Becka. To Brňané potrestali pět mimut před koncem. V power play měli domácí několik šancí, ale do prázdné hodonínské branky uzavřel dvacet sekund před koncem brněnský útočník.