Svoji prvoligovou premiéru si obdyli v modrém hodonínském dresu Tomáš Pochylý a Radek Žurovec. Ten si však hned ve druhém střídání poranil koleno.
Téměř čtyři stovky diváků chtěly vidět první výhru hodonínských futsalistů v nejvyšší republikové soutěži.

To chtěli i domácí hráči, kteří to potvrdili i gólově. Skóre totiž otevřel z brejku Ondřej Šebesta. „Byl to velice těžký zápas, kluci hrají ve stresu. Mysleli jsme si, že tady asi prohrajeme, ale pokud zvítězíme, tak naděje na záchranu ještě žije,“ upozornil vedoucí ostravského týmu Dušan Halamíček.

Pak však začali přebýrat iniciativu hosté, kteří ještě do přestávky otočili skóre a nechali několikrát vyniknout hodonínského gólmana Stanislava Myšáka.

Do druhé půle však nastoupili Buldoci jako vyměnění. Jejich hru opanovaly nepřesné přihrávky, nedůsledná obrana, která nechávala Myšáka na holičkách. „Ani ve dvou bychom to nevychytali,“ posteskl si gólman Hodonína.

Navíc ani ty nejvyloženější šance nedokázali hodonínští střelci proměnit. „Byl to nejhorší výkon, jaký jsme kdy předvedli po dobu mého působení na postu trenéra A–mužstva,“ těžce se smiřoval s tím, co viděl na domácí palubovce trenér Robert Kolínek.

Sice ještě zvývá odehrát šest kol, ale dny Buldoků v první lize jsou již sečteny. „Je to strašně složitá soutěž. V podstatě jsme ani jeden zápas nehráli kompletní. Připravujeme se velmi slabě a někteří kluci viditelně na tu soutěž nemají. První liga je úplně někde jinde než druhá nebo divize,“ ví kapitán Buldoků Matuška Josef Matuška.

Program hodonínský futsalistů je tento týden náročný. Ve středu hrají v Ostravě proti Vysoké škole báňské a v pátek na palubovce pražského Benaga.