Na jevišti hodonínské městské sportovní haly se poprvé v historii odehraje drama první futsalové ligy. Domácí Buldoci nastoupí proti pátému týmu loňské sezony – Torfu Pardubice. Úvodní duel hodonínským futsalistům příliš nevyšel, když prohráli na palubovce v Šumperku 4:7.

„Zaspali jsme začátek, pak jsme už jen dotahovali,“ popsal důvod první prohry v nejvyšší soutěži hodonínský trenér Robert Kolínek. Nyní jsou jeho svěřenci připraveni před domácím publikem odčinit úvodní bodovou ztrátu.

Soupeř však nebude snadný – pátý celek minulé sezony Torf Pardubice. Torf (Tým odchovanců rosického fotbalu) se v posledních třech ročnících probojoval až do play off. I když v této sezoně prožívá východočeský tým generační výměnu, do nového ročníku vstoupil úspěšně. Porazil doma Kladno 5:3. Do Hodonína Pardubičtí přijedou bez své africké akvizice, Kamerunce Batamaga. I tak je cíl jasný.

„K duelu jedeme s očekáváním. Víme, že Hodonín hraje doma první ligový zápas v historii. Ale samozřejmě jedeme vyhrát,“ prohlásil prezident pardubického klubu Milan Vich. V boji o vítězství se kříží plány obou celků. „Chceme vyhrát. Ale nemůžeme to proti Pardubicím hned otevřít, i když jsme zvyklí na soupeře vletět od začátku. Pardubice jsou totiž zkušenější než my,“ ví Kolínek.

Do sestavy by se měl oproti utkání na severní Moravě vrátit reprezentant české jednadvacítky Jílek. „Michal už v pondělí trénoval, takže by měl nastoupit. Na zápas bychom měli být kompletní,“ prozradil hodonínský kouč. Na první domácí utkání v historii jsou hodonínští Buldoci adekvátně připraveni.

„Pro každého fanouška přichystali domácí pořadatelé malé překvapení,“ uvedl sportovní manažer SKP Bulldogs Hodonín Petr Hruška. Premiérové střetnutí začíná v hodonínské městské hale v pátek ve 20.00. „Budeme rádi, když přijde co nejvíc diváků, alespoň tolik, kolik co na nás chodilo, když jsme hráli o postup do první ligy,“ uzavřel trenér Robert Kolínek.