Zoufalá produktivita trápí hodonínské futsalisty v nejvyšší soutěži. To se potvrdilo i v úterním večerním utkání s VŠB Ostrava, které Buldoci opět prohráli 2:4. Domácí nastoupili téměř kompletní, chyběl pouze Linhart a v první půli měli více ze hry.

Vsítit branku se podařilo pouze Jílkovi po přihrávce Šturmy. Ostatní šance zůstaly nevyužity, včetně Podrazilovy, která skončila na ostravské tyči. „Chyba byla v tom, že jsme po první půli nevedli o dva, o tři góly. Kdybychom ty branky dali, tak by se to vyvíjelo jinak,“ ví své hodonínský trenér Robert Kolínek. Ostravský favorit zápasu toho v prvním dějství moc nepředvedl.

„První poločas byl pro nás hrozně těžký. Mysleli jsme si, že domácí budou vycházet z obrany, půjdou do protiútoků, a to se jim dařilo. Takže měli několik brejkových situací, z čehož mohli dát minimálně tři góly, bohužel pro ně – nedali,“ konstatoval trenér VŠB Václav Svoboda.

Ve druhé půli se obraz hry změnil a Ostravané se začali více tlačit před Myšákovu branku. To přineslo své ovoce během čtyř minut. Nejprve si z přímého kopu poradil s hodonínskou zdí Lalák a vyrovnal. Pak následovaly další dva údery do domácí rozhozené obrany. Najednou vedli hosté 3:1.

„Začali nás trochu presovat. My jsme na to nedokázali včas zareagovat. Přitom jsme na to o přestávce upozorňovali, že asi s tím vyrukují,“ posteskl si Kolínek. Buldoci sice ještě sedm minut před koncem snížili na 2:3 po bojanovickodubňanské spolupráci Dejmanoviče s Jílkem. Další snaha byla už velice křečovitá a riskantní, což v poslední minutě potrestal ostravský kapitán Jurč.

„I když zkoušeli hrát pět na čtyři, tak si myslím, že to nemají ještě tak sehrané. Šli dost do risku,“ myslel si Svoboda. Bilance hodonínských futsalistů tak po polovině základní části zůstává velice nelichotivá – poslední místo a jen jeden bod. Další zápas sehrají Buldoci příští sobotu v Brušperku s Jistebníkem.