„Výkon mě těší. Nikdy jsem tady neskočil víc. Po mistrovství světa jsem trošku vypuštěný, hlava přestala fungovat. Navíc mám volno. Každopádně to byl pro mě pohodový závod,“ uvedl Bába, který bojoval v útulném kulturním domě hlavně s rozběhem. „Moc mi nešel, ale i tak jsem s výkonem spokojený,“ přiznal Bába.

Pětadvacetiletý výškar má za sebou náročnou zimní přípravu i nepovedený šampionát. Na podzim trénoval dvoufázově v Bedřichově, na konci listopadu se na tři týdny vydal do jihoafrického Potchefstroomu. Netradiční soustředění ve vysoké nadmořské výšce však sympatickému atletovi úspěch nepřineslo. „Halová sezona mně nevyšla vůbec podle představ. Už to mohu napravit jedině v sobotu ve Valašském Meziříčí,“ řekl Bába.

V Čejkovicích se skokanovi z Havířova líbí. „Je to tradiční závod. V Čejkovicích se sejdou všichni výškaři z celé České republiky. Posedíme, pokecáme. A jelikož je po halové sezoně, můžeme si dát i pohárek vína. Je zo společenská událost,“ pronesl Bába.

Bronzový medailista z halového mistrovství světa 2004 i olympijských her z Athén si po pátečním závodě pochvaloval i výbornou atmosféru. „Hudbu jsem však moc nevnímal. Spíše mně pomohli diváci,“ sdělil.

Svěřenec trenéra Jana Janků porazil v Čejkovicích loňského vítěze Sposoba i Rusa Ilicheva. „Polák Sposob mě překvapil. Letos se mu tolik nedařilo. Ale na Moravě skákal pěkně. Byl to dobrý závod, určitě zajímavý. Navíc byl celkem napínavý,“ míní Bába, který se výkonem 223 centimetrů přiblížil v historických tabulkách Čejkovické laťky na Tomáše Janků. „Tomáš už skončil, já mám na překonání 225 centimetrů ještě čas,“ usmíval se Bába.