Deváté béčko Hodonína má dvě kola před koncem základní části před posledním Havířovem jednobodový náskok. Navíc v závěrečných duelech vyzve Hluk a Břeclav.

Cesta k záchraně rozhodně nevede přes úřadujícího vicemistra, ale soupeře z Uherskohradiš­ťska, který v závěru sezony nemá o co hrát. „Záchrana je naším cílem od začátku sezony," tvrdí asistent hodonínské šéftrenérky Aleny Vachovcové Jaroslav Mikéska. „Před dvěma týdny jsme bohužel nezvládli důležitý zápas s Havířovem. Pokud bychom tam uhráli alespoň remízu, tak jsme zachránění. Výhra 6:4 ovšem dala soupeři naději a nám přidělala další starosti," doplnil mladý kouč jihomoravského celku. Na duel v Hluku neupíná pozornost pouze Mikéska, ale i samotné hráčky. Na utkání se těší především Markéta Ševčíková, která dres moravského rivala hájila ještě před pár týdny.

Mládežnická reprezentantka se však z Hluku, kde hostovala a kde se dokonce stala nejlepší sportovkyní města pro rok 2015, nedávno vrátila zpět do mateřského oddílu. „Musíme ho porazit a pak se uvidí, jak to celé dopadne," pronesla Ševčíková, která minulý týden ve Francii absolvovala prestižní mládežnické klání juniorek a kadetek. „Dopadla jsem tam stejně jako 
v Hodoníně. V soutěži jednotlivkyň jsem skončila v prvním kole hlavní soutěže a ve čtyřhře jsme postoupily mezi osm nejlepších," informovala sympatická dívka s brýlemi, jejíž tvář i za stolem zdobí dioptrické brýle.

Byla to právě talentovaná hráčka, jež uhrála oba body slováckého celku proti Řeznovicím Markéta Ševčíková.

Ani velmi dobrý výkon šikovné stolní tenistky ale hodonínskému béčku k důležitým bodům a cenné výhře nestačil. „Určitě jsme měly na to, abychom uhrály alespoň remízu. Byla velká škoda, že jsme s Barčou Blechovou těsně prohrály s Kapounovou. Bohužel nám to v pátém setu nějak nevyšlo," posteskla si Ševčíková.

Ta si ve čtyřech setech poradila s Alexandrou Pelcmanovou a pak jasně přehrála Šlehobrovou, ale důležitou bitvu s Kapounovou prohrála.

Další zápasy patřily hostujícím hráčkám. Proti bývalému klubu se vytáhla především Kristýna Mikulcová, která nedala šanci Kmeťové ani Blechové, když oba duely ovládla ve třech setech. „Byla to spíše povinnost, ale těší mě, že jsme si s holkami spravily náladu po sobotním debaklu," řekla Kristýna Mikulcová.

Další utkání již byla vyrovnanější, navrch ovšem měly stolní tenistky z Moravského Krumlova.

Řeznovice sice o víkendu podlehly áčku Hodonína 0:6, ale s béčkem braly všechny body po výhře 6:2. „Věděli jsme, že to budeme mít nesmírně těžké, protože nám scházela naše jednička, Ukrajinka Solomiya Brateyková. Ale i bez ní jsme klidně mohli uhrát remízu," míní Mikéska. „Počítali jsme s tím, že Markéta Ševčíková uhraje tři body a další holky se k ní přidají. Bohužel to nevyšlo," přidal.

Za očekáváním dál zůstávají především výkony Veroniky Kmeťové. Členka mistrovského týmu z minulé sezony se letos trápí. Rodačka 
z Dubňan má v extralize negativní bilanci šestnácti výher a pětadvaceti porážek. Nepříznivou sérii nevylepšila ani ve čtvrtek večer. „Má zdravotní problémy a moc netrénuje," poznamenal Mikéska.

Extraliga žen ve stolním tenise

Dohrávka 17. kola: SKST Hodonín B – MK Řeznovice 2:6

Zápasy: Kmeťová – Kapounová 1:3, Ševčíková – A. Pelcmanová 3:1, Blechová – Mikulcová 0:3, Kmeťová – Mikulcová 0:3, Ševčíková – Kapounová 2:3, Blechová – A. Pelcmanová 1:3, Ševčíková – Šlehobrová 3:0, Kmeťová – A. Pelcmanová 1:3.