Zmiňované hráče vyloučil hlavní organizátor Kyjovské halové ligy Miroslav Čada, který utkání řídil místo omluveného sudího Jonáše. „Hůř to snad ani dopadnout nemohlo," kroutil hlavou Čada. Ukočírovat takto tvrdé a zbytečně nervózní utkání by však měli problémy i mnohem zkušenější arbitři. „Zápas byl hodně divoký, na můj vkus až moc. Tvrdě hraje spousta hráčů, ale vždycky to má nějaké mantinely. Dneska to někteří borci od soupeře neunesli," řekl kapitán Zweigeltrebe Robin Habáň.

Záložník Milotic nahradil ve funkci Jaroslava Holečka, který byl na zabijačce. Šéf jednoho z favoritů na celkové prvenství nakonec mohl být rád, že se sobotního duelu stejně jako třeba Bronislav Otruba nezúčastnil. Některé zákroky by totiž neprošly ani v mistrovských zápasech na velkém hřišti, natož v soutěži, kde jde hlavně o zábavu.

„Zlomilo se to v prvním poločase, kdy měl být podle našeho názoru po nedovoleném zákroku mimo šestku vyloučen brankář soupeře. Souhlasím s názorem, že ven měl jít i náš hráč. Gólman je však daleko citelnější ztráta než hráč z pole," uvedl z týmu poražených Miroslav Jančík.

Jinak se Flamengo na rozhodčího nevymlouvalo. Pokud by bojovníci z Koryčan a Střílek zužitkovali své tutovky, mohli nějaký bod urvat. Takto odešli ze zápasu bez bodu. „Prohráli jsme, tak hodnotím utkání špatně. Rozhodla koncovka, na rozdíl od soupeře jsme své vyložené šance neproměnili," věděl Jančík.

Jeden z nováčků přesto opět ukázal, že se může rovnat i těm nejlepším. „Flamengo je kvalitním nováčkem. Soupeř byl hodně běhavý a agresivní, jednoduché jsme to neměli. Pokud se zklidní, bude ještě silnější," míní Habáň.

Zweigeltrebe vstoupilo do zápasu laxně a už ve 4. minutě po přesném zásahu Rottera inkasovalo. Favorit se ale po obdržené brance rychle probral a vzápětí odpověděl. Vyrovnání zařídil Tychtl. Nejlepší hráč vítězů se asistencí na druhý gól Možíše podílel na obratu. V závěru prvního poločasu zvýšil Jiří Otruba povedenou technickou ranou na 3:1.

Když v úvodu druhé půle Selucký přidal čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Flamengo ovšem nepatří mezi týmy, které skládají zbraně. Naopak, nováček ještě zvýšil úsilí a brankou Petra Posoldy byl zpátky ve hře.

Zweigeltrebe houževnatému protivníkovi definitivně oskočilo od 40. do 43. minuty, kdy Selucký s Možíšem zvyšovali na 6:2.

Flamengo ale závěr nevypustilo a góly Kopčila a Posoldy bojovný duel zdramatizovalo. Po potyčce v předposlední minutě už ale na zvrat nemělo, navíc po akci sourozenců Koplíkových posedmé inkasovalo. „Pro nás jsou to dobré body. Po porážce jsme chtěli znovu zabrat, což se nám podařilo," řekl Habáň. „Rozhodly zkušenosti. Přece jenom máme v halové lize něco odehraného," přidal.

Zástupci obou klubů mohli v sobotu večer přemýšlet, koho postaví v pondělním duelu. Podle soutěžních pravidel schválených na začátku ročníku totiž musí vyloučený hráč jedno utkání vynechat. „Kapitán má sice o starost víc, ale my máme v kádru hráče, kteří umí i zachytat," uvedl Habáň.

Zatímco Zweigeltrebe muselo najít gólmana, Flamengo přišlo o pětinu kádru. „Vědu z toho neděláme. Kdo nebyl dneska, přijde příští týden. Ti, co byli vyloučení, budou odpočívat," dodal Jančík.

Kyjovská halová liga, 5. kolo –

Flamengo – Zweigeltrebe 4:7 (1:3)

Branky: 36. a 54. Petr Posolda, 4. Lukáš Rotter, 52. Josef Kopčil – 19. a 43. Lukáš Možíš, 33. a 40. Ondřej Selucký 5. Matěj Tychtl, 29. Jiří Otruba, 60. Lukáš Koplík

Rozhodčí: Čada

Červené karty: 59. L. Rotter, 59. Bělohoubek, 59. P. Posolda – 59. Cahlík

Diváci: 50