Tým ve složení Adam Paták, Tomáš Čada, Josef Ingr a Jan Lupač porazil ve finále Prohráčky, za který hrál i hlavní organizátor klání Miroslav Čada, 2:0 na sety. Třetí skončili Bůdaři, čtvrtí byli Vardani.

Letošního maratonu se zúčastnilo deset tříčlenných družstev. Dalších sedm celků museli pořadatelů odmítnout. „Máme pouze jedno hřiště, tak jsme museli počet zredukovat na deset týmů. Přednost dostaly trojice, které k nám jezdí pravidelně každý rok. Ty jsme vzali jako první. Pak jsme to doplnili kamarády," uvedl hlavní organizátor netradičního nočního turnaje Miroslav Čada.

Mezi hlavní favority patřily týmy Sešlost Bzenec, Kapacity, Staropramen, Bůdaři, Vardani nebo Prohráčci. „Byli tam hlavně domácí kluci. Za Sešlost Bzenec hrál třeba útočník Petr Kasala. Za Kapacity nastoupil Adam Paták s mým synem Tomášem. Se Staropramenem k nám pravidelně jezdí Radek Běloch z Kyjova. Bůdaři jsou zase kluci, kteří hrají fotbal za Vlkoš. Tým Vardanů tvoří dva borci z Veselí nad Moravou a jeden ze Zlína, který je rodák právě z Vlkoše," informoval Čada.

Ve Skoronicích se naopak neobjevili členové Saka Vracov ani hodonínského Baklažánu. „Dříve k nám týmy, které hrávaly okresní ligu, jezdily. To se ale ještě hrávalo normálně ve dne," řekl Čada, který akci pořádá společně se Stanislavem Bílou.

„Kvůli tomu, že spousta lidí měla přes den nějakou práci, jsme se rozhodli turnaj přesunout do nočních hodin. Tato změna rozhodně turnaji prospěla. Akce má své neopakovatelné kouzlo," pronesl Čada.

Jedenáctý ročník Nočního turnaje v nohejbale odstartoval v pátek o půl sedmé večer. Finále vyvrcholilo krátce po čtvrté ranní. „Byl to hodně náročný maraton," usmál se známý okresní fotbalový kanonýr.

Čada triumfoval s kamarády na turnaji hned sedmkrát. Letos ale doplatil na změnu spoluhráčů. „Dříve jsem hrával se synem a ještě jedním klukem, který nastoupil rovněž finále. Letos jsme se rozdělili, protože jsem slíbil kamarádům, se kterými jezdím pravidelně na dovolenou, že nastoupím s nimi. Bohužel to nevyšlo a já byl dost naštvaný," řekl Čada.

Tomu vyfoukli další prvenství spoluhráči z Kapacit. Parta Adama Patáka se do finále dostala přes Poker a Bůdařů, v závěrečném střetnutí pak přehrála i Prohráčky. „Vítězství mě samozřejmě těší. Byla to skvělá akce. Výborně jsme si zahráli, i když postupem času byl turnaj čím dál náročnější," řekl bzenecký forvard Adam Paták.

Ten stejně jako drtivá většina aktérů nezapomněl dodržovat pitný režim. „Vyčepovali se necelé čtyři bečky piva. Navíc každý donesl nějaký vzorek slivovice, takže bylo celou noc co pít," smál se Čada.

Povedenou akci navštívilo 170 lidí. „Všem moc děkuji za účast. Myslím, že jsme viděli fantastické výkony jednotlivců, ale i týmů. O tom, že turnaj měl kvalitu, svědčí fakt, že finále, které začínalo kolem půl čtvrté ráno, viděla docela početná skupina fanoušků," pravil Čada. „Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům i divákům, kteří se tohoto klaní zúčastnili. Dále místnímu dýdžejovi Mirovi Chytilovi, pánům Pavlu Bílovi a Staňovi Smištíkovi, kteří se starali o naše žaludky. Zapomenout samozřejmě nesmím na Stanislava Bílu. Bez něj by tento turnaj ani nebyl," dodal Čada.

11. ročník Nočního turnaje v nohejbale tříčlenných družstev – Skoronice 2012

Čtvrtfinále: Dřeváci – Vardani 0:2, Prohráčci – Staropramen 2:0, Bůdaři – Sešlost 2:0, Kapacity – Poker 2:0

Semifinále: Vardani – Prohráčci 1:2, Bůdaři – Kapacity 0:2

O 3. místo: Vardani – Bůdaři 0:2

Finále: Prohráčci – Kapacity 0:2

Celkové pořadí: 1. Kapacity (Adam Paták, Tomáš Čada, Josef Ingr, Jan Lupač), 2. Prohráčci (Miroslav Čada, Martin Saša, Petr Horáček, Josef Gažák), 3. Bůdaři (Filip Fojtík, David Zálešák, Jiří Otruba), 4. Vardani.