Hrdinou utkání byl zmiňovaný brankář Myšák. Gólman Vracova odchytal během týdne čtyři zápasy, suverénně nejlepší výkon podal ale v tom posledním duelu. Proti Kvasacu doslova čaroval! „Staňa je podržel. Marek taky neudělal žádné chyby, ale bohužel góly jsme přesto dostali,“ řekl kapitán Kvasaca a Myšákův klubový spoluhráč Radek Procházka.

Vacenovice, které to na Cosmopolitan umí, nastoupily do utkání s nezvykle ofenzivní taktikou. Oba týmy si v prvním poločase vytvořily několik slibných příležitostí, ale střelci se předháněli v zahazování šancí. Gól mohli dát v první půli Černý, Mikel nebo Prajka. Na druhé straně zase selhali Zdeněk Šturma s Fojtíkem.

Oboustranně útočný futsal byl v hodonínské sportovní hale k vidění i po změně stran. Na začátku druhé půle vychytal Myšák v jasné šanci Černého. Na druhé straně zase nepřelstil gólmana Nedvědického Doležal.

Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel po půlhodině hry. Po spolupráci Černého s Mikelem nedokázal čerstvý třicátník Prajka ze dvou metrů trefit odkrytou branku soupeře. Z následného protiútoku se před Nedvědického dostal Ivan Dvořák, který tvrdou ranou propálil brankáře Vacenovic a poslal favorita do vedení.

Další klíčová situace nastala o pár minut později. Aktivní Černý mířil z dobré pozice do pravé tyče, míč se odrazil k osamocenému Špačkovi. Jeho dorážku však Myšák zákrokem sezony fantasticky zneškodnil. „Ani nevím, jak to přesně bylo. Prostě jsem se po střele otočil a řekl si, že ještě nějaký pohyb udělám. Bylo to náročné, ale vyšlo to. Kdyby soupeř vyrovnal, měli bychom to velmi těžké,“ řekl brankář Black Cats Stanislav Myšák, který svůj výkon nechtěl přeceňovat. „Šancí bylo spoustu. Jsem rád, že jsem taky něco chytil. Od toho tam ale jsem,“ uvedl Myšák.

Uklidnění na stranu Černých koček přinesl druhý gól, který vstřelil po perfektní akci na jeden dotek Fojtík. „Zápas rozhodlo proměňování šancí. V koncovce jsme dvakrát selhaly, místo toho jsme z brejku branku inkasovali,“ pravil Procházka.

Vacenovicím, které by gól nedaly ani do rána, nepomohla ani minutová hra bez brankáře. Při power play pečetil výhru Cosmopolitanu Petr Dobeš. „V závěru jsme to museli zkusit,“ řekl Procházka. Kvasaco se s letošní sezonou rozloučilo velmi dobrým výkonem. Pokud by proměnili hráči Vacenovic alespoň třetinu svých šancí, radovali by se z postup do finále oni. „Byl to jeden z těch lepších zápasů. Je to takové zadostiučinění, že umíme i s takovým soupeřem držet krok. Kočkám jsme byli vyrovnaným partnerem,“ pronesl Procházka.

Vacenovice nečekaně vsadily proti vítězi okresního přeboru na ofenzivní kartu. „Kočky nás možná nemají rádi, protože s nimi nechceme hrát otevřeně. Což jsme dneska porušili. Defenzivní hra se nám vždy osvědčila, ale na závěr sezony jsme si chtěli zahrát,“ řekl Procházka.

Z postupu do finále se ale radoval favorit. „Bylo to těžké utkání. Jsem moc rád, že se nám ho podařilo vyhrát. Vacenovice byly nepříjemný soupeř,“ uvedl Myšák.

Černé kočky ve v repríza loňského finále vyzvou hodonínské Gladiátory, kteří v prvním semifinále přehrály Svatobořice 5:3. Finále poháru se koná v hodonínské sportovní hale v sobotu. Atraktivní souboj začíná ve 20.00. „Na zápas se těšíme. Bylo by krásné vyhrát double,“ pravil Myšák.

Kvasaco Vacenovice – Cosmopolitan Black Cats 0:3 (0:0)

Branky: 30. Dvořák, 38. Fojtík, 50. Dobeš

Rozhodčí: Čápek, Daniel

Diváci: 30

Vacenovice: Nedvědický – Procházka, Sladký, Kordula, Špaček, Mikel, Prajka, Černý, R. Příkazský.

Cosmopolitan: Myšák – Linhart, P. Dobeš, J. Kolínek, R. Kolínek, Doležal, Z. Šturma, Dvořák, Fojtík.

Gladiators Hodonín – Svatobořice 5:3 (3:0)

Branky: Filip Pochylý 3, Skočík, Bureš – nehlášeno