„Bylo to v rámci možností. Čekal jsem, že to bude více v poklidu, ale Bártič (Jan Bárta – pozn. red.) za to vzal už pod kopcem. Takže to bolelo mě i jeho. Nahoru jsem jel docela hranu, pak už to bylo v pohodě," uvedl Kaňkovský.

Jedenatřicetiletý závodník v Kyjově utnul nadvládu člena druhodivizní německé stáje NetApp Endura, když Bártu porazil o pár metrů. „Bártič není do spurtu, ale každé vítězství se cení," řekl.

Známý cyklista má za sebou povedenou sezonu. Kaňkovský zaznamenal v předchozích dvanácti měsících několik vítězství, dařilo se mu i na závodech v Číně. „Měl jsem i lepší roky, ale už jsem věděl, že budu přestupovat, takže to nebylo takové ideální. Každopádně celkově mohu být spokojený," říká rodák z Bělkovic u Olomouce, který posledních pět let žije ve Vracově.

Hlavně díky tomu zná jezdce z okolí a pravidelně se účastní i tradiční cyklovyjížďky. „Jsem rád, že se mám i v této zimě s kým projet," pravil.

Alois Kaňkovský má před sebou novou výzvu. Zkušený jezdec se po devíti sezonách v pražské Dukle rozhodl opustit dráhový tým a v jedenatřiceti letech se zaměřit na silnici. Mistr světa v omniu z roku 2007 se stal závodníkem českého kontinentálního týmu Bauknecht Author.

„Pět let jsem koketoval s přestupem a teď jsem se konečně rozhoupal. Je to jeden z nejlepších týmů v Česku. Chci se v něm ukázat v co nejlepším světle, něco vyhrát a udělat nějaký výsledek," říká Kaňkovský.

Účastník tří olympijských her toho v kariéře dokázal spousty. Teď se chce cyklistkou hlavně bavit. „Chci, aby se mi dařilo stejně jako v Dukle, kde jsem odvedl kus práce. Doufám, že v tom budu pokračovat," uvedl Kaňkovský, který pomýšlí i na mistrovství světa v Kataru. „Chci se na šampionát nominovat, protože se pojede po rovině," dodal.