Vyhlášení proběhlo na galavečeru konaném v hotelu Ambassador v Praze. Atleti stejně jako v minulosti přijeli do hotelu luxusními limuzínami a dostali při dekorování i zlatou cihličku.

Rodačka z Hodonína a odchovankyně AK Čejkovice dokázala pětkrát pokořit český rekord a vybojovat stříbrnou medaili na evropském šampionátu v Turíně. Na mistrovství světa v Berlíně přidala dvanáctou pozici.

Na hlasování se podílelo 128 atletických odborníků z řad funkcionářů, trenérů a novinářů. „Popravdě řečeno jsem čekala lepší umístění,“ přiznala Škrobáková, která sice dokázala porazit i hvězdného desetibojaře Romana Šebrleho, ale na třetího výškaře Bábu jí chybělo osmašedesát bodů. „Rozhodl zřejmě konec sezony. Myslím, že má stříbrná halová medaile a český rekord je víc než jeho účast ve Světovém finále a páté až osmé místo na světovém šampionátu,“ míní svěřenkyně trenérky Jany Jílkové.

„Když jsem viděla hlasování některých činovníků, tak jsem byla překvapená, že mě někteří z nich dávali až na sedmé místo,“ dodala Škrobáková.

Sedmadvacetiletá atletka ale nemá podobné ankety zrovna v oblibě. „Ankety fakt nemusím, protože to zase až tak objektivní není. Když jsem bydlela ještě v Hodoníně, tak to bylo těžce neprofesionální. Většinou rozhodují sympatie k jednotlivým závodníkům,“ uvedla Škrobáková.

Sobotní galavečer v hotelu Ambassador – Zlatá husa uváděli Monika Absolonová a Aleš Háma. Do vystoupení na pódiu se zapojili vedle zpěváků i atleti.

V roli zpěváka se představil také Šebrle, který uchvátil obecenstvo sólovým zpěvem přepracované písně Už mi lásko není dvacet let, v níž si dělal legraci ze svého věku a častých zranění.

Špotákové se slavnostní večer líbil. „Mně to přišlo hodně vydařené. Už jsem to viděla vícekrát. Pořad se jim povedl,“ sdělila Škrobáková. Za vrchol večera považovala vystoupení Šebrleho. „Bylo úplně fantastická. Smekám před ním klobou. To bylo hodně pěkný,“ uznala Škrobáková, která zaujala televizní diváky slušivými šaty i extravagantním účesem.

Halová vicemistryně Evropy si povedený večer užila. „Určitě to bylo příjemné. Lidé nás vidí úplně v jiném světle než na atletických oválech. Myslím, že to je určitě příjemné zpestření,“ sdělila Škorbáková.

Ta věří, že by se v příštím roce mohla pokusit vylepšit český rekord. „Pokud zůstanu zdravá, tak by to vyjít mohlo,“ dodala bývalá svěřenkyně kouče Damborského.

Výsledky ankety Atlet roku 2009:
1. Barbora Špotáková (oštěp) 1274
2. Petr Svoboda (110 m přek.) 1127
3. Jaroslav Bába (výška) 953
4. Lucie Škrobáková (100 m přek.) 885
5. Roman Šebrle (desetiboj) 667
6. Petr Frydrych (oštěp) 655
7. Zuzana Hejnová (400 m přek.) 611
8. Zuzana Schindlerová (20 km chůze) 220
9. Jiřina Ptáčníková (tyč) 215
10. Jakub Holuša (800 m) 140
Damborský: Lucii to mězi hvězdami slušelo

Čejkovice – Sobotní slavnostní vyhlášení nejlepšího českého Atleta roku 2009 si nenechal ujít ani předseda AC Čejkovice Petr Damborský. Byl to právě on kdo přivedl před několika lety Lucii Škrobákovou k atletice.

Bývalá Damborského svěřenkyně obsadila v prestižní anketě čtvrté místo. „Určitě mě to potěšilo,“ přiznal uznávaný odborník.

„Mohla být i třetí, ale nejspíše rozhodl výkon na mistrovství světa. Jinak to tak odpovídá. O zlatu bylo jasno předem, Svoboda si druhé místo rovněž zasloužil. O zbylých příčkách ale rozhodovaly maličkosti,“ uvedl Damborský.

Téměř sto třicet atletických odborníků přisoudilo Škrobákové čtvrtou příčku. Za sebou nechala i pátého desetibojaře Romana Šebrleho. „Celkově jí čtvrté místo sluší, protože letos několikrát překonala český rekord, který má velkou hodnotu,“ pronesl Damborský.

Podle něj ho může Škrobáková v příští sezony vylepšit. „Určitě na to má. Bude mistrovství Evropy, takže má zase šanci. Má velký talent a v Praze velmi dobré tréninkové podmínky,“ pravil Damborský.

Ten si nenechal přímý přenos ujít. „Bylo to dobré. Lucii to moc slušelo. Byla hezky načesaná,“ dodal Damborský.