Černé kočky nasměrovali do finále, ve kterém se znovu utkají s Gladiátory, bratři Šturmovi. Zdeněk i Petr dali po dvou brankách, pátý gól přidal Fojtík. Oranjes nebudou na druhé semifinále vzpomínat vůbec v dobrém. Dubňany si na silného soupeře věřily. Doufaly, že mohou přes favorita přejít do finále. Sebevědomí domácího týmu, který si z prvního vzájemného zápasu přivezl těsnou porážku 2:3, dostalo pořádnou ránu již po několika sekundách.

Zdeněk Šturma, který první zápas vynechal, si hezky narazil s mladším bratrem Petrem a parádní ranou poslal kočky do vedení. Vedoucí branka Cosmopolitanu pomohla, domácí byli vývojem zápasu naopak evidentně zaskočeni. „První gól nám pomohl a zvedl sebevědomí,“ řekl trenér Black Cats Robert Kolínek. Kouč Oranjes nesouhlasil. „Nemyslím si to. Vždyť pořád bylo o co hrát. Šance jsme měli,“ pravil Bohdan Blaha.

Ten se musel obejít bez brankáře Frejlicha, který se z nejdůležitějšího zápasu sezony nečekaně omluvil. „Je to škoda. Na takové duely se těšíme celý rok a když nám vypadne stabilní člen, tak je to špatné,“ posteskl si Blaha. Do branky Dubňan tak musel univerzál Drdla. „Nezachytal špatně. Celý den byl ale pryč, měl to moc těžké,“ uvedl Blaha.

Dubňany se snažily o vyrovnání, ale přes výtečnou obranu soupeře se pořádně nemohly prosadit. Výjimkou byla šance Kučího a průniky Jílka a Lysého. „Na zápas jsme se velmi dobře připravili. Hráli jsme to, co proti nám Dubňany praktikovaly celou sezonu. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a čekali na šance. To se nám vyplatilo,“ pravil Kolínek.

Dubňany bojovaly, nevzdávaly se, ale na dobře připraveného soupeře v sobotu prostě neměly. Druhý gól favorita vstřelil po rychlém úniku Fojtík. Pokud hráči a fanoušci Dubňan doufali během krátké poločasové přestávky ve zvrat, po pár minutách druhé půle muselo být i největším domácím optimistům jasné, že překvapení na úkor favorita se tentokrát konat nebude.

Naděje na postup definitvně pohřbil třetí brankou Petr Šturma. „Zápas se zlomil na začátku druhé půle, po třetí brance už bylo rozhodnuto,“ míní KOlínek. „Po třetí obdržené brance jsem přestal věřit,“ přiznal Blaha. Ve 32. minutě pak zasadili trápícím se Oranjes další rány výtečně hrající sourozenci Šturmovi. „Sestava byla silnější než minulý týden. Zdeněk Šturma i Petr Dobeš nám moc pomohli,“ řekl Kolínek.

Za rozhodnutného stavu mohl snížit bojovník Kučí, který zblízka mířil vedle. Na druhé straně odmítli navýšit skóre ve vyložených šancích Zdeněk Šturma s Hošou. „Ve druhém poločase už nás soupeř přehrával. Bylo to ale tím, že už měl náskok,“ pravil Blaha. „Navíc pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ přidal známou pravdu.

Dubňanský kouč teď musí zklamané hráče připravit na boj o třetí místo. „Tréninky už nejsou ideální, i sestavu na odvetný zápas jsme skládali až v sobotu. Každopádně bych chtěl udržet nejlepší osmičku. Uvidíme, kdo nakonec proti Kyjovu nastoupí,“ konstatoval Blaha.

Černé kočky si potřetí v řadě v řadě zahrají finále. O titul mistra se znovu utkají s dvojnásobným okresním šampionem. „Příští týden budeme ještě silnější. Chceme konečně prolomit finálové prokletí a gladiátory porazit. Čeká nás těžký soupeř a náročný duel,“ řekl Kolínek, který by si přál zaplněnou hodonínskou halu. „V Dubňanech byla parádní atmosféra. Návštěva jako na lize. To je nádhera hrát v takovém prostředí,“ vzkázal fanouškům kouč Black Cats.

Futsaloví příznivci se mají na co těšit. Finále se koná v hodonínské sportovní hale v sobotu. Atraktivní zápas začíná ve 20.00. Ještě předtím si to Dubňany s Kyjovem rozdají o třetí místo.

2. semifinále – Oranjes Dubňany – Cosmopolitan Black Cats 0:5 (0:2)

Branky: 1. a 32. Zdeněk Šturma, 27. a 32. Petr Šturma, 23. Fojtík
Rozhodčí: Horehleď, Štipčák
Diváci: 250
Dubňany: Drdla – Ilčík, Roubík, Lysý, Jílek, Kučí, R. Žurovec, O. Žurovec, Kleiber.
Cosmopolitan: Myšák – LInhart, P. Dobeš, Z. Šturma, P. Šturma – Herůfek, Hoša, Fojtík, Doležal.

Skupina o umístění


Svatobořice – Ždánice 7:5 (4:0)
Branky: 19. a 50. J. Bábíček, 17. Staňa, 20. Chlustina, 23. Horáček, 29. Hochman, 47. Šeda – 37., 40. a 48. R. Kundrata, 33., Šifel, 44. Galia
New Stars Hodonín – Kovo Ždánice 6:6
Branky: Páleník 3, Fajgara, Vavřík, Novotný – R. Kundrata 4, Šifel 2
New Stars Hodonín – Svatobořice 1:7 (1:2)
Branky: 24. Páleník – 27. a 30. J. Bábíček, 2. Putin, 14. Chlustina, 30. Bartošík starší, 36. Hochman, 49. Podveský