Václav Černoch byl hlavní hvězdou víkendového klání, které se uskutečnilo v Dubňanech. „Pozvali mě kluci z Kyjova, se kterými hraji už delší dobu. Je to letní turnaj, takže se trochu šetřím. Nikdo to zbytečně nehrotil, všichni jsme se sem přišli pobavit,“ říká.

Podle dvacetiletého florbalisty podobné akce k létu patří. „Je fajn, že se tady takovéto turnaje pořadí. Je to lepší než nic nedělat,“ myslí si Černoch.

Odchovanec Hodonína, který v minulosti hrál i za Gullivers, v Brně působí druhou sezonu. Minulý ročník šikovnému forvardovi pokazilo nepříjemné zranění, kvůli kterému vynechal podstatnou část play-off. „Jinak ale byla sezona docela povedená. Snad na ni příští rok navážeme,“ věří Černoch.

Kromě něj si na Slovácku zahráli především amatérští florbalisté a fanoušci děravého míčku. Právě nim byl dvacátý turnaj určen. „Je to ukončení sezony, spíše taký srandamač. Úroveň turnaje je ale vysoká. Jsou tady dobří hráči. Sice některé týmy jsou vyloženě amatérské a přijeli si jenom zahrát pro zábavu, některá mužstva měla ambice a toužila po medailích,“ říká hlavní organizátor tradiční akce Vojtěch Šmida.

O vítězství na sobotním Xflorbal cupu si to rozdalo osm týmů nejen z Hodonína a okolí, ale i dalších jihomoravských měst. Obhájce z Havířova tentokrát do Dubňan nedorazil, takže přihlášeným týmům odpadl jeden z favoritů. „Některý týmy tady hrají pořád, část mužstev ale obměňujeme. V minulosti jsme tady měli týmy z Kladna, Bratislavy nebo Michalovcí,“ hlásí Šmida.

S organizací má sice starosti, ale žádné problémy řešit společně s kamarády nemusel. „Za tu dobu už jsme na všechno připravení,“ usmívá se.

I když o výsledky až tolik nešlo, hráli florbalisté z Hodonína, Brna, Znojma, Kyjova nebo domácích Dubňan naplno.

Osm družstev bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin. „Hrálo se systémem každý s každým dvakrát dvanáct minut. Nejlepší dva celky z každé skupiny postoupily do bojů o medaile, pro zbytek mužstev jednodenní akce po třech duelech skončila,“ informoval Šmida.

Dvacátý Xflorbal cup pro muže nakonec ovládl tým Chvosta Selection, druhý byl domácí F.A.T.R. Dubňany. Kyjovský tým s neobvyklým názvem Hmoždinky ve zdi nakonec obsadil třetí příčku. Nejlepším hráčem se stal Petr Koláčný z vítězného celku, cenu pro nejlepšího gólmana obdržel domácí Jiří Zemský z týmu F.A.T.R. Dubňany A. Další florbalové klání je na programu v sobotu 24. června.