I těm největším veselským optimistům došel po víkendovém dvojzápase humor. Házenkářky Veselí nezvládly na jihu Čech ani jedno utkání a po dvou jednoznačných porážkách odjely domů, kde mají týden na to, aby se pořádně připravily na klíčové boje sezony. „Jsme zklamané. Bohužel nám zápasy nevyšly," uvedla křídelnice slováckého celku Klára Jandásková. Ta se stejně jako další hráčky Veselí po prohrách v Písku na nic nevymlouvala.

„Oba zápasy si byly hodně podobné. I v sobotu jsme prohrávaly o deset gólů. Ve třetím utkání jsme se ale dokázaly zvednout a náskok soupeře snížit, kdežto v neděli už nám to nešlo," řekla vracovská rodačka. Veselanky se musely při druhém utkání v Písku obejít bez svého trenéra Hantáka, který odjel na důležitou rodinnou oslavu. Místo slovenského kouče tým z lavičky povzbuzovali a usměrňovali vedoucí družstva Ivo Sádlo a zraněná kapitánka Tomečková. „Bylo to nezvyklé, ale nějak jsme se s tím vypořádaly," uvedla Jandásková.

Jihomoravanky v okleštěné sestavě vzdorovaly nabuzeným Písečankám jen do 17. minuty a stavu 6:6. Pak začalo vedení domácích především zásluhou Součkové a Vrabcové dramaticky narůstat. Do kabin si nesly Jihočešky pětibrankový náskok. Skvěle se domácím vydařil i úvod druhé půle, kdy během devíti minut zvedly své vedení už na deset gólů. Písek i za stavu 20:10 svůj náskok ještě navýšil.

Zraněními zdecimované Veselanky už nemohly takovému náskoku vzdorovat a utkání se pak jen dohrávalo. Skončilo jedenáctibrankovou výhrou Písku, který se tak po nepříliš vydařené sezóně bezpečně vyhnul baráži.

Naopak panenky čeká tuhý boj o záchranu interligy. „Sice jsme favoritem, ale před začátkem série jsme na tom s Jindřichovým Hradcem úplně stejně. Jde opravdu o hodně a nikdo neví, co s námi boje o udržení soutěže udělají," prohlásila Jandásková. Ta si stejně jako další panenky uvědomujeme vážnost nepříjemné situace. „Všechny moc dobře víme, že jde do tuhého a že si další porážky nemůžeme dovolit. Bude to velký boj. Kdo bude víc hrát srdce, ten záchranu urve," dodala velké bojovnice.

4. zápas play-out 

Sokol Písek – HC Veselí nad Moravou 29:18 (14:9), konečný stav série: 3:1.

Nejvíce branek: Součková a Malá 6, Vrabcová 5/3 – Chrenková 7/3, Bačíková 4. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3/3. Diváci: 250.

Písek: Brožová, Stojarová, Šibrová – Vrabcová 5/3, Boorová, Keslerová 2, Součková 6, Michková 3, Königová, Rusfelová, Bubeníková 2, Kutlvašrová 3, Šichmanová 1, Kalčíková, Malá 6, Palasová 1.

Veselí n.M.: Nejezchlebová – Šustková, Varjassiová 1, Chrenková 7/3, Bačíková 4, Jandásková 2, Slováková 1, Vinklárková 1, Viniatynská 1, Tomečková, Hvostáľová 1.