Češky se podruhé v krátké době připravují již přímo v hale TEZA. První soustředění domácí juniorky absolvovaly na začátku minulého týdne. Druhé, závěrečné se koná na Slovácku od pondělí a naváže na něj v pátek startující kvalifikační turnaj. „Několik posledních týdnů se soustředíme na páteční první zápas proti Německu, protože zřejmě bude klíčový," ví trenér české reprezentace Tomáš Hlavatý.

Ten moc dobře ví, že případná porážka v úvodním střetnutí by zhatila plány na postup na závěrečný šampionát. „Pro nás je důležité, že soupeřky máme důkladně zmapované, a při trénincích se nyní zaměřujeme na to, abychom byli připraveni a uměli zareagovat na všechny jejich varianty," říká Hlavatý, který má společně s asistentkou Lenkou Černou k dispozici osmnáct hráček.

Po včerejším posledním tréninku ale kádr zúží na požadovaných šestnáct jmen.

V nominaci nechybí ani veselská spojka Jana Šustková. Opora interligového týmu patří k důležitým postavám českého výběru. „Moc se na turnaj těším. Věřím, že fanoušky potěšíme dobrým výkonem a v domácím prostředí vybojujeme postup," říká osmnáctiletá rodačka z Velké nad Veličkou.

České hráčky si zpestřily přípravu návštěvou vyhlášené hodonínské zoologické zahrady. Dnes jde ale zábava stranou. Duel Česko – Německo startuje v osmnáct hodin. Ještě předtím si ti rozdá Litva s Bulharskem. Na červencový světový šampionát postoupí pouze vítěz hodonínské skupiny. „Zřejmě nejzajímavějším utkáním turnaje bude páteční duel Česka s Německem," míní šéf pořádajícího hodonínského druholigového klubu Radek Bičan. Známý funkcionář ale upozorňuje, že také tým Litvy má kvalitní házenkářky. „V Hodoníně určitě bude k vidění velmi dobrá a zajímavá juniorská reprezentační házená," dodal Bičan.

Širší nominace Česka pro kvalifikaci mistrovství světa 2016

(18. až 20. března 2016 v Hodoníně)

Brankářky: Michaela Hillebrandová (Slavia Praha), Karolína Smolová (Baník Most), Jana Vašulková (HC Zlín).

Spojky: Veronika Galušková (Slavia SVŠ Plzeň), Natálie Gärtnerová Michaela Kolářová (obě HC Zlín), Sára Kovářová, Magdaléna Svobodová (obě Sokol Písek), Jana Chlupová, Kamila Kordovská (obě Slavia Praha), Markéta Jeřábková (Baník Most), Jana Šustková (Veselí nad Moravou).

Křídla: Anna Franková (HC Rodeta, Německo), Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková (obě Zora Olomouc), Michaela Pešková (Slavia Praha).

Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc).

Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá. Vedoucí týmu: Richard Toman. Fyzioterapeut: Jiří Dejl.

Rozpis zápasů kvalifikace MS 2016 v Hodoníně

Pátek 18. března – 15.30 hodin: Litva – Bulharsko

18.00 hodin: Česko – Německo

Sobota 19. března – 15.30 hodin: Bulharsko – Německo

18.00 hodin: Česko – Litva

Neděle 20. března – 13.30 hodin: Německo – Litva

16.00 hodin: Česko – Bulharsko