Posledně jmenovaná se s Pěnkavovou utkala v každém finálovém duelu, pokaždé však odešla od stolu poražená. Výsledek byl stejný, 3:0 na sety.

Stejným poměrem pak hodonínské stolní tenistky ovládly i celou finálovou sérii. „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale bylo to pro nás těžké finále," říká Pěnkavová.

Ta měla před extraligovým finále v hlavě nepovedený duel Českého poháru, který před Vánoci překvapivě opanovala Břeclav. Nyní si daly vítězky základní části na tradičního jihomoravského rivala velký pozor. „Věděly jsme, že nesmíme soupeře podcenit, proto jsme do každého zápasu šly obezřetné a stoprocentně koncentrované. Nad námi byl zdvižený varovný prst," pronesla Pěnkavová.

Podle devětadvacetileté hráčky byl klíčový hned úvodní pondělní duel, který slovácký celek vyhrál 5:1. „Důležitý byl první domácí zápas. Začaly jsme dobře a už jsme to nepustily," řekla Pěnkavová.

Stejným poměrem pak svěřenkyně trenérky Vachovcové uspěly i v Břeclavi. „Určitě bylo lepší hrát před vlastními fanoušky než venku, ale mně to ani na zimním stadionu nevadilo. Hrálo se mi tam dobře," pravila sympatická sportovkyně.

Levoruká hráčka si další extraligový triumf vychutnávala. Po oficiálním ceremoniálu, kdy společně s parťačkami převzala zlatou medaili a pohár pro vítěze nejvyšší ženské soutěže, odstartovaly klubovou párty, která se v pátek večer uskutečnila přímo v Mart aréně. „Oslavy nás nikdy neomrzí. Letos jsme navíc získaly jubilejní desátý titul a navíc máme mistrovský hattrick, takže je to super," usmívala se Pěnkavová.

K tanci a poslechu šampionkám hrála kapela. Proudem teklo pivo, víno i šampaňské.

Po sezoně ale Jihomoravanky ještě nemají. Na konci května čeká úspěšný tým finále Superligy, ve kterém vyzve maďarský Szekszárd. „Chceme zakončit sezonu výhrou," říká Pěnkavová.

Účastník prestižní Ligy mistryň však rozhodně nebude jednoduchým protivníkem. „V základní skupině jsme s ním sice dvakrát vyhrály, ale favoritem je přesto soupeř, který má v kádru i mistryni Evropy a další kvalitní hráčky. Čekají nás dva těžké zápasy," ví rodačka z Vlašimi, která stejně jako zbytek družstva v Hodoníně dál zůstává.

„Moc změn v extralize asi nebude, takže chceme získat další titul," dodala.