Hráč prvoligových Bulldogs Brno by měl v příští sezoně trénovat mladší žáky Očova. Odchovanec hodonínského florbalu, který sbíral zkušenosti pod trenérskou legendou Jaroslavem Jandorou, by měl pomáhat i dorostencům a juniorům. „Vrátil jsem se z osobních důvodů. Cítím, že mám v Hodoníně rozdělanou práci,“ říká v rozhovoru pro Hodonínský deník Jiří Wagner. Bývalý člen širší mužské a juniorské reprezentace České republiky dříve vedl mladší a starší žáky na Základní škole Očovská. Největším trenérským úspěchem je zisk druhého místa na mezinárodním florbalovém turnaji Nisaopen v Liberci.

Jak se těšíte na další štaci v Hodoníně?
Musím uznat, že docela ano. Už mi trénování chybělo. Bohužel kvůli práci v Brně a zahraničí jsme na to neměl čas, takže je to pro mě příjemná změna a samozřejmě výzva.

Jaký tým budete tedy trénovat?
Cítím, že bych měl ještě něco mému mateřskému klubu vrátit, takže budu trénovat kluky na Očově. I když po spojení všech velkých klubů z Hodonínska, je to vlastně jedno. Měl bych mít na starosti mladší žáky ročníku 2000 a 2001. Snad někteří z nich budou mít větší chuť do florbalu a třeba to někam dotáhnou.

Kdy s trénováním v Hodoníně začínáte?
Už jsem začal (úsměv). O víkendu se v Hodoníně a Lužicích uskutečnil první florbalový kemp. Troufám si říct, že byl úspěšný. První tréninky budeme mít od druhého týdne v září. Doufám, že budu mít k dispozici alespoň dvacet dětí. Zatím to tak bohužel nevypadá.

Vracíte se do Hodonína s nějakými ambicemi?
Letos žádné cíle nemám. Sám jsem zvědavý, jak na tom v současné době děti jsou. Myslím si, že jejich touha po sportu bude minimální a pohybové nadání také. Snad se mi to podaří změnit. Od další sezony bych chtěl přihlásit tým do soutěže. No a pak se uvidí. Důležité je, aby se děti bavily a získaly správné florbalové návyky. Je to důležité i pro jejich osobnost.

Dříve jste trénoval spoustu šikovných hráčů. Do nejvyšších českých soutěžích se jich však dostalo pouze několik. Není to škoda?
Je mi to moc líto. Určitě na to měli, ale to je bohužel problém malých měst.

Jste známý bouřlivák. O vašem impulzivním chování kolují legendy. Už jste se zklidnil?
Určitě jsem se zklidnil (smích). I když vyhrávat chci pořád a možná ještě více.