Zkušená házenkářka, která v minulosti působila v Šaľe nebo ŠKP Bratislava, prožila povedenou premiéru. Veselanky smetly v Hluku Jindřichův Hradec 37:15, dvaatřicetiletá hráčka přispěla k jednoznačné výhře velmi dobrým výkonem a čtyřmi brankami.

„Když jsem hrála v Senci, byly síly s Jindřichovým Hradcem vyrovnané. Teď byly vidět mezi týmy výkonnostní rozdíly," uvedla Petra Štetáková.

Ta před prvním soutěžním duelem absolvovala s panenkami pouze dva tréninky a jeden přípravný zápas.

V sehranosti ovšem žádný problém nebyl, rodačka z Bratislavy zúročila v obraně i v útoku své zkušenosti. Na palubovce patřila bývalá slovenská reprezentantka k nejlepším.

Petra ŠtetákováPozice: pivot.
Datum narození: 26. března 1981.
Výška: 178 cm, váha: 72 kg.
Předchozí kluby: Šaľa, Banská Bystrica, ŠKP Bratislava, Senec.

„Poprvé jsme spolu hrály v soutěžním zápase a vyzkoušely si různé věci. Myslím, že to bylo dobré," usmívala se Štetáková, která do družstva okamžitě zapadla.

„Mám dost roků na to, abych se uměla přizpůsobit i jiným hráčkám. Navíc mám výhodu v tom, že jsem pivot a nejsem až tak zařazená do hry. Pro mě i pro holky je to jednodušší," pronesla.

Právě díky Štetákové působila veselská obrana mnohem více organizovaně a agresivně než v předchozích zápasech. Známá pivotka však umí i střílet branky.

Letos zaznamenala v osmi interligových duelech dvaatřicet gólů. Další čtyři pak přidala v neděli. Zkušená hráčka, která má doma osmiletého syna, ovšem moc dobře ví, že brzy přijdou mnohem těžší zápasy se silnými soupeři.

Bývalá opora Banské Bystrice porážky stejně jako drtivá většina sportovců nesnáší. Možná proto se rozhodla na poslední chvíli opustit Senec, odkud zamířila do Veselí nad Moravou. „První nabídku jsem dostala dříve, přestup se ale tehdy nedotáhl do konce. Povedlo se to až za trenéra Hantáka, který mě dobře zná," řekla. Nad nabídkou zástupců Veselí Štetáková vůbec neváhala. „Chtěla jsem si zahrát v českém týmu. Možná to byla poslední možnost," uvedla slovenská hráčka, která podepsala na jihu Moravy smlouvu do konce příští sezony. „Věděla jsem, že pokud chci v házené ještě něco dokázat nebo se posunout dál, musím ze Sence odejít," prohlásila Štetáková.

Ta znala většinu nového týmu. „Každá hráčka v sobě něco má. Každým zápasem či měsícem jde výkonnost mladých děvčat nahoru. Každý se může dostat na určitou úroveň," říká. O play-off nová posila zatím nepřemýšlela. „Ale určitě bych si o český titul ráda zahrála," dodala Štetáková.