Rodák z Detvy, který žije v Bratislavě, dříve hráčsky působil v Bratislavě, Karviné a Slovinsku. Zúčastnil se i olympijských her v Barcelově v roce 1992 a o rok později mistrovství světa ve Švédsku. Hudák trénoval například muže v Michalovcích či Hlohovci a nyní vede slovenské juniorské reprezentantky.

V novém působišti máte za sebou několik tréninků. Bude letní příprava něčím výjimečná?

Příprava bude stejná jako každá jiná. První týden bude takový seznamovací, v příštím už začneme čtyřtýdenní cyklus. V prvních čtrnácti dnech se zaměříme na fyzickou kondici, pak se už začneme věnovat herním věcem. Tréninkový dril zpestří několik přípravných zápasů. Na závěr, po několika dnech volna, přejdeme do závěrečné části přípravy před začátkem sezony.

Budete trénovat dvoufázově?

Ano, hlavně v prvních týdnech budeme trénovat dvoujfázově. Chci, aby holky absolovaly co nejvíce tréninků. Postupem času budeme pomalu zvolňovat.

Už víte, s kterými soupeři se před startem nové sezony utkáte?

S některými soupeři jednáme, zatím ale nemáme nic potvrzené.

Na prvních trénincích jste měl k dispozici čtrtnáct hráček. Je už kádr kompletní, nebo se ještě poohlížíte po nějakých posilách?

Přípravu zahájilo patnáct děvčat. Štetáková je zraněná, ostatní holky poctivě trénují. V kádru chci mít šestnáct, maximálně sedmnáct hráček.

Loni Veselí bojovalo v baráži o záchranu interligy. Jaké máte s ještě omlazeným týmem ambice?

Pokud se nám budou vyhýbat zranění a holky budou poctivě trénovat, mohli bychom se pohybovat na pozicích, které nám zaručí postup do play-off. Chtěli bychom hrát kolem pátého místa. Víme, že máme mladé perspektivní družstvo a v lize budeme společně s Prešovem suverénně nejmladší, ale pouze o záchranu hrát nechceme.

V týmu skončilo sedm hráček, stejný počet házenkářek vedení klubu přivedlo. Znal jste před svým příchodem do klubu některou z hráček?

Znal jsem pouze pár děvčat. Některé z nich jsem viděl hrát, jiné jsem zase trénoval v juniorce.

Patříte mezi přísné trenéry?

Těžko říct, ale spíš asi ne (úsměv). Možná jsem trochu přísný na plnění pokynů, nasazení a herní disciplínu, ale na hráčky určitě nepříjemný nejsem.

V minulosti jste vedl hlavně muže. Pokud nepočítám slovenské juniorky, tak teď se poprvé postavíte na lavičku ženského týmu. Budete v koučinku něco měnit?

Samozřejmě nějaký rozdíl mezi trénováním mužů a žen je, ale i s holkami se snažím hrát to, co předtím s chlapi. Samozřejmě sasazení, rychlost a síla jsou někde jinde, ale základní filozofie je stejná.

Ve Veselí se v posledních sezonách často měnili trenéři. Nemáte strach z toho, že byste dopadl stejně jako vaši předchůdci?

To je trenérský úděl. Těžko dopředu říkat, zda vám angažmá vyjde či ne. Já se nebojím. Zatím jsem nikde problémy neměl. Nikdy jsem neodcházel kvůli špatným výsledkům nebo kvůli špatným vztahům se svěřenci. Doufám, že nám to bude ve Veselí klapat a že sezonu odehrajeme tak, jak si všichni představujeme.