Asi po desetidenní pauze hodonínští veslaři opět rozrazili hladinu Moravy.

Na řeku se vrátili po nucené přestávce zapříčiněné povodňovou hrozbou. Ovšem pozor. Průtok vody je stále větší, než je obvyklé. „Na rychlejší vodu zatím můžeme pustit vyspělejší kategorie,“ poznamenal Miroslav Hatala, předseda hodonínského klubu. „Uvidíme, jestli to vydrží, či zda budeme muset znovu přerušit.“

Ještě před vytažením lodí dřeli veslaři v tělocvičně a posilovně. Bez pořádné fyzičky by jen těžce zápolili s ostatními konkurenty. „Myslím, že zimní příprava byla svědomitá. Trenéři se závodníkům věnovali a cíle jsou dost vysoké,“ zdůraznil Hatala. Je spokojený. Výsledky dokazují propocené hodiny.

„Nebudeme ale chválit den před večerem,“ stojí pevně na zemi.

Veslaři už mají za sebou Český pohár na trenažérech, odkud se nejlepších dvacet závodníků v každé kategorii nominovalo na republikové mistrovství.

Nejlepším počinem Hodonínských byla dvě pátá místa.

Na dalším vrcholném měření sil se představí v Hoříně u Mělníka. Znovu půjde o mistrovství republiky. Tentokrát však na dlouhých tratích. V loňském roce na stejném místě zazářil třeba stříbrný olympionik z Pekingu Ondřej Synek.

„Jsou to zároveň kvalifikační závody. Máme pět lidí ve sportovním centru mládeže. Pro ně jde o povinné kontrolní závody, kde už se bude pomalu sestavovat reprezentační posádka,“ sdělil předseda.

Trenéři i funkcionáři vkládají velké naděje do dorostenek, juniorek a mužů do třiadvaceti let. „To budou naše hlavní želízka,“ potvrdil Hatala.

Dobře našlápnuto má například Milan Viktora, který oprávněně pokukuje po reprezentačním trikotu.

„Účastní se všech kontrolních závodů a na trenažéru patří také mezi nejlepší,“ uzavřel s chválou předseda úspěšného oddílu.