Letos jí bude čtyřiatřicet let. Má před sebou poslední sezonu mezi ženami. Zkušená závodnice už nesní o velkých úspěších. Možná právě proto zůstává na Hodonínsku nejlepší vytrvalostní běžkyní. „Vítězství bylo loni hodně. Mám z celkového triumfu radost,“ řekla Jana Kadlecová, která si závody pořád užívá. „Mám podporu od manžela, sportujeme celá rodina. I na závody bereme děti. Vždycky to máme takový výlet,“ pravila.

Kadlecová se s ženskou kategorií letos rozloučí. „Jsem na tom jinak než ve dvaceti, ale jako veteránka se necítím,“ uvedla špičková běžkyně. Kadlecová loni absolvovala šestadvacet závodů, třikrát se radovala z vítězství, dvakrát skončila třetí. „Letos bych spíš chtěla závodů ubrat. Sezona byla opravdu náročná,“ pronesla Kadlecová.

Ta podala nejlepší výkon za závodě v Brně. „Úplně nejlepší pro mě byl běh Mizuno podzimní sedmička, který se konal na výstavišti sedmého listopadu. Ten sice nepatří do Grand Prix Slovácka, ale výkon jsem dokázala vystupňovat a z osmého místa jsem se vyšplhala na třetí pozici,“ řekla Kadlecová.

Letos je v Moravsko-slovenském běžeckém poháru na programu třiatřicet závodů. „Těším se na všechny podniky. Určitě si užiji setkání s přátelí. Budu se snažit bojovat o nejvyšší příčky, ale vše záleží na tréninku,“ uvedla Kadlecová.