Do ankety jsou zařazeni sportovci, kteří v uplynulých dvanácti měsících působili v hodonínském okrese.

Základem nominace je dotazník, který Český svaz tělesné výchovy rozešle sportovním klubům, spolkům sokolům či jiný sportovním organizacím. Z vyplněných tiskopisů vybere Český svaz tělesné výchovy se sportovním redaktorem nominaci, kterou vidíte na této straně. O celkovém pořadí v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2010 rozhodne komise složená z řad sportovních funkcionářů, zástupců Českého svazu tělesné výchovy a sportovních redaktorů.

Čtenáři Hodonínského deníku vybírají sportovní hvězdu, která bude oceněna na slavnostním vyhlášení.

Jednotlivci

SYLVA ŠKABRAHOVÁ - atletika

Loni byla dvakrát první na MČR juniorek (800 a 400 m), První skončila i na MČR žen do 22 let (800 m), 1.místo v tabulkách ČR na 400m a 2.místo v tabulkách ČR na 800 a 1000 m. 1.místo Zlatá tretra Ostrava – národní běh (800 m). 1.místo Mezinárodní utkání ČR – Maďarsko – Slovinsko do 22 let (800m). 1.místo Mezinárodní utkání ČR – Chorvatsko – Maďarsko (800 m).



LUCIE KRTIČKOVÁ - atletika

Třetí místo MČR juniorek v hale (výška), 2.místo MČR juniorek na dráze (výška), 2.místo v tabulkách ČR ve skoku vysokém, 3.místo Mezinárodní mítink Bratislava, 6.místo Zlatá tretra Ostrava (výška). 4.místo Mezistátní utkání ČR – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko juniorů.



MONIKA CHLEBÍKOVÁ - atletika

1.místo MČR do 22 let (dorostenky) ve skoku o tyči, 1.místo v mezistátním utkání MČR do 22 let, reprezentantka do 22 let.



JAROSLAV CHLEBÍK - atletika

1.místo MČR juniorů v hale (skok o tyči), 2.místo MČR na dráze, 2.místo MČR do 22 let, 2.místo mezistátní utkání ČR-Slovinsko-Maďarsko.



HANA MATELOVÁ - stolní tenis

3.místo MČR žen, 1.místo kontrolní turnaj reprezentace žen, 5.-8.místo ME družstev žen. Členka reprezentace ČR žen, nejúspěšnější česká hráčka v extralize (3. místo).



ALENA VACHOVCOVÁ - stolní tenis

2.místo MČR žen ve čtyřhře, nejlepší hráčka extraligy 2009–2010.



VERONIKA IŠTVÁNKOVÁ - karate

3.místo MČR žen, 2.místo MČR Goju-ryu, 1.místo Grand Prix, 1. místo MS Goju-Ryu.



MILAN VIKTORA - veslování

3.místo MČR na dlouhé trati skif, 2.místo dvojskif, 3.místo čtyřka párová muži, 13.místo MS do 23 let.

Mládež

FILIP SASÍNEK - atletika

2. místo MČR žactva v hale (3000,1500 m), 2. místo MČR na dráze (1500 překážek), 1. místo v tabulkách ČR na 2000 m, 2 místo v Grand Prix 2010 st.žactva, 1. místo European Kids Athletics Games, 2.místo ČR – Slovensko (1500 překážky)



ELIŠKA DŘÍMALOVÁ - atletika

3.místo MČR žactva na dráze a v hale (300 m), 2.místo v tabulkách MČR na 400 m a 3.místo na 300m, 2.místo European Kids Athletics Games, 2.a 3.místo mezinárodní mítink v hale v Bratislavě (300 m, 60 m), 2.místo Mezinárodní utkání žactva ČR-SR.



TEREZA KORVASOVÁ - atletika

1.místo MČR žactva v hale (1500 m),1.místo MČR v krosu, 1.místo v tabulkách ČR na 1000 m a 2.místo v tabulkách na 1500 m, 1.místo Grand Prix st.žákyň, 1.místo European Kids Athletics Games, 1.místo Mezinárodní mítink v hale v Bratislavě.



JAKUB ŽUROVEC - atletika

1.místo MČR žactva v hale (300 m), 2.místo MČR v hale (60 m), 2.místo MČR na dráze (300 a 3×300 m) 3.místo v tabulkách ČR na 60, 100, 150, 300 m, vítěz Grand Prix 2010, 1.místo ČR-SR (rekord ČR) 1.místo Mezinárodní halový mítink Bratislava (60, 30 0m).



JANA CHLEBÍKOVÁ - atletika

1.místo MČR v hale a na drázeve skoku o tyči, 2.místo Mezinárodní utkání ČR – Maďarsko-SR, reprezentantka do 17 let.



LUCIE DRÁBKOVÁ - atletika

1.místo MČR v hale juniorek ve skoku o tyči, 3.místo MČR na dráze ve skoku o tyči



NATÁLIE KOLAJOVÁ - atletika

3.MČR v přespolním běhu ml.žákyň, 4.místo MČR žactva na 800 m.



LUCIE KOLAŘÍKOVÁ - veslování

1.místo MČR 8+ juniorky, 5.místo MS 8+ juniorek.



VERONIKA MIŠKOVÁ - karate

1.místo MČR kata juniorky, 2.místo MČR kata seniorky, 1.místo OPEN Slovinsko, 3.místo ME juniorky , 1.místo ME kata juniorky, 3.místo MS kata juniorky.



MATĚJ TŘEŠŇÁK - karate

3.místo MČR v kumite, 2.místo v národním poháru v kumite, 2.místo turnaj Grand Prix v kumite.



RICHARD HÁLA - kanoistika

1.místo MČR kajak dorost – dlouhý sjezd, sprint sjezd, 1místo ME juniorů.



MICHAL KŮŘIL - biketrial

2.místo v celkovém umístění MČR, 2.místo Slovenský pohár – nominace na MS, 4.místo celkové umístění v Evropském poháru, 9.místo celkové umístění v MS, vicemistr ČR



DAVID HERKA - biketrial

2.místo MČR , 1.místo Český Pohár, 1.místo Slovenský pohár, celkové 10.místo MS.



MICHAL JEDOVNICKÝ - basketbal

Průběžné 2.místo v lize U16, 318 bodů.



VOJTĚCH BALAŠTÍK - lední hokej

Nejproduktivnější hráč žákovské ligy a nejužitečnější hráč MČR , zařazen do prvoligového týmu ml. dorostu, kde působí jako kapitán, probojoval se do výběrového týmu ČR, který nás reprezentoval v kanadském Quebecu.



PETR CAHLÍK - tenis

2× 1.místo, 1× 2.místo, 3× 3.místo v celostátních turnajích mladšího žactva.



JOSEF ZAPLETAL - tenista

10×1.místo v celostátních turnajích, 2.místo na MČR.



DAN GREGOROVIČ - tenis

2×1.místo, 1×2.místo, 3×3.místo v celostátních turnajích.

Kolektivy


HC BRITTERM VESELÍ NAD MORAVOU - házená

2.místo MČR, 2.místo česko-slovenská interliga žen, 1.místo Český pohár.



SKST ČSAD HODONÍN (ženy) - stolní tenis

3. místo v extralize žen, 5.-8.místo v evropské Superlize.



TCP KYJOV (muži) - tenis

Vítěz Jihomoravské tenisové divize a postup do druhé ligy.



JISKRA KYJOV (U15 chlapci) - basketbal

Přeborníci JmK a vítězové kvalifikace na celorepublikovou ligu, v polovině soutěže 2010/2011 jim patřilo 3.místo ligy U 16 sk. B.



CK DACOM PHARMA KYJOV (starší žáci) - cyklistika

2. – 3. místo v celkovém umístění v Českém poháru.



ŠIN – MU HODONÍN (juniorky) - karate

1.místo kata team juniorky ME, 2.místo kata team juniorky MS.



VK HODONÍN (juniorky) - veslování

1.místo MČR (8+ juniorky, 4 párová juniorky) sprint 2×500 m, 2.místo MČR (4 párová juniorky) 2 km, 2.místo Český Pohár.



AK HODONÍN (starší žákyně) - atletika

3.místo na MČR družstev staršího žactva.



SHKm G–MONT HODONÍN - (7. třída) - lední hokej

Vicemistři ČR v kategorii 7.tříd, 1.místo na Mezinárodním turnaji v Michalovcích (ČR, Slovensko, Polsko, Ukrajina), 1.místo na Mezinárodním turnaji ve Vsetíně.



TCP KYJOV (baby tenis) - tenis

1.místo v I.třídě JTS, 8.místo v krajském finále (42 účastníků).



RSM HODONÍN (starší žáci) - fotbal

Účastníci MSŽL – národní soutěž.



SKST ČSAD HODONÍN (st. žákyně) - stolní tenis

2.místo MČR družstev starších žákyň.



SKST ČSAD HODONÍN - (starší žáci) - stolní tenis

2.místo MČR družstev starších žáků.

Trenéři

FRANTIŠEK KORDULA - (fotbal)

Dlouhodobá celoživotní práce s mládeží, 1 tř.žáci – JMKFS.



JAROSLAV CRLÍK - (lední hokej)

Trenér vícemistrů ČR 7.tříd, již dlouhodobě patří s výsledky svých svěřenců mezi špičku v ČR.



JOSEF PAZOUREK - (atletika)

Trenér Natálie Kolajové (3.místo MČR ml.žaček, 4.místo MČR st.žaček na 800 m, 2. místo na Evropských atletických hrách).



MILAN VIKTORA STARŠÍ - (veslování )

Trenér Milana Viktory mladšího a Renaty Viktorové, reprezentantů ČR.



ALENA VACHOVCOVÁ - (stolní tenis)

Trenérka centra mládeže, reprezentantek ČR, její svěřenci a svěřenkyně získali 4×1.místo, 3×3.místo na MČR žactva a dorostu.



PETR DAMBORSKÝ - (atletika)

Práce s mládeží, výchova reprezentantů – Drábková, Chlebíková.



ANTONÍN SLEZÁK, ZDENĚK LÍPA - (atletika)

Jejich svěřenci získali 25 medailí z MČR, 6 svěřenců je zařazeno do reprezentace.



VLADIMÍR HUŠEK - (cyklistika)

Trenér odchovanců Kyjova J. Kratochvíla – Mistr ČR 2010 aj. Bárty – 2.místo na MČR.