Na podzim posbíral Hodonín dvaadvacet bodů. Sedm výher, jedna remíza a tři porážky. „Oproti loňskému roku jsme si o jednu příčku pohoršili, ale zase jsme dali o osm branek více,“ informuje trenér Nesytu Richard Dobeš.

Střelecky se znovu dařilo kanonýrce Blahové, která se trefila jedenáctkrát. Šest gólů vstřelily tvořivé záložnice Koplíková a Fritzová, pětkrát zvedala ruce nad hlavu Lokajová, čtyři branky dala Lamáčková. „Konečně to na sebe vzaly i jiné střelkyně než Blahová,“ říká Dobeš. „A to ještě Lokajová snad čtyři zápasy odchytala,“ připomíná trable s brankářkou mladý trenér.

Který tým by si dovolil dát takovou střelkyni do brány? Ano, Nesyt. Rošáda gólmanek ovlivnila i podzimní šlágr s Jihlavou. Nesyt inkasoval laciné branky, navíc v důležitém zápase přišel o brankářku Němcovou. „Měli jsme je fotbalově přehrát, ale to se nepodařilo,“ posteskl si Dobeš.

I díky nešťastné porážce s Jihlavou nebude Hodonín na jaře bojovat o nejvyšší příčky. „Skupina je ale vyrovnaná. Chybí suverén z Hlučína, ale podobně lehce prochází soutěží dvojice Jihlava, Brno. Letos to jde i Holešovu,“ uvedl Dobeš.

Menší trable Hodonína začaly už v létě. V přípravném období sehrála hodonínská děvčata pouze čtyři přípravné zápasy. „Optimální to rozhodně není, herní praxe nám chybí. Soupeři se hledají těžko, během prázdnin je hodně děvčat na dovolených a z důvodu úzkého kádru se musí vždycky nějaké zápasy odvolat,“ pravil.

Nesytu se nepovedl ani vstup do sezony. Po čtyřbrankové porážce od brněnské rezervy se ale Hodonín brzy otřepal a třemi výhrami v řadě si zvedl sebevědomí. „Pak přišla zbytečná prohra v Ostravě, která mě mrzí z celého podzimu nejvíc,“ vrátil se k nepovedenému utkání Dobeš. „Mám dojem, že pokud holky ví, že je nikdo nevystřídá, tak makají a nechají na hřišti všechno. Ale bez náhradnic to nejde. Při každém tvrdším faulu trnu, jestli dohrajeme v jedenácti,“ pokračoval.

„Takový zápas jako s Ocmanicemi už nechci zažít. Soupeř byl hratelný, vedli jsme, a pak se zranila jedna hráčka, další hrála nedoléčená, jiná zase po nemoci a v podstatě utkání hrajeme v osmi lidech. Zbytečná ztráta dvou bodů za remízu,“ dodal Dobeš, který ještě neskousl těsnou porážku od Jihlavy. „Přijede Vysočina s osmnácti hráčkami, na lavičce má čtyřčlenný realizační tým. A my musíme celý zápas poslouchat jejich urážky, pláč a křik u každého běžného faulu. A nakonec ještě jejich vedoucí diktuje rozhodčímu, co má dělat pořadatel. A to hrajeme doma,“ kroutí hlavou bývalý fotbalista Ratíškovic.

Ten dobře ví, že Hodonín se v současné době nemůže Jihlavě nebo Brnu rovnat. „Jsme prostě malý oddíl. Určitě netrénujeme tolik, jako vedoucí týmy. Proto je obdivuhodné, že hrajeme tak vysoko. Fotbalově patříme mezi nejlepší, jen je potřeba si to srovnat v hlavě a prodat na hřištiKvalita našeho kádru je vysoká, ale je nás málo,“ zoufá si Dobeš, který by rád dal šanci talentovaným žákyním. „Z žaček, které by za ženy mohly hrát, zůstala v mužstvu jen Bílíková. Ostatní holky za nás moc nechodily,“ pronesl. „Chápu, že by děvčata chtěla hrát víc, ale bez tréninků to nejde. Kvalita, nasazení a přístup je jiný než v žákyních,“ doplnil.

Nesyt se navíc bude muset na jaře přestěhovat. „Dřív se na místě, kde je hřiště, těžila ropa. Ropné průsaky znečišťují spodní vodu, proto firma z Ústí nad Labem bude ekologicky ucpávat vrt, aby nedošlo k přírodní katastrofě,“ vysvětlil předseda FC Nesyt Hodonín Jan Šnajdr.

„Zatím není jisté, kde budeme hrát. Všichni doufáme, že zůstaneme v Hodoníně,“ přeje si Dobeš.

Ten se bude s týmem připravovat v Hodoníně. „Určitě budeme jednou týdně trénovat v hale. A pokud počasí a zdraví hráček dovolí, tak i venku,“ uvedl hráč milotické rezervy. Jen pro doplnění, v plánu má Nesyt i tradiční halový turnaj, přípravné zápasy a uvažuje se i o krátkém soustředění.

O případných posilách se ve skromném klubu zatím nemluví. „Tajně doufám, že se letos konečně podaří nějaké hostování dotáhnout do konce. Jednak kvůli rozšíření kádru a taky kvůli konkurenci v týmu,“ řekl Dobeš.

Cílem Hodonína zůstává boj o medailové pozice. „Myslím, že máme pro jaro dobrou výchozí pozici a i přes těžký los věřím, že budeme do třetího místa,“ doufá Dobeš. Pokud se jeho svěřenkyním vyhnou zdravotní potíže, mohlo by to vyjít. „Holkám bych chtěl poděkovat za výkony v podzimní části sezony. Doufám, že v nich budeme pokračovat. Nesmím zapomenout ani na pana Šnajdra, který zajišťuje chod oddílu a má na výsledcích svůj podíl,“ ocenil práci lidí z klubu Dobeš.

MSLŽ
1. FC Brno B 11 9 1 1 44: 7 28 ( 13)
2. Jihlava 11 9 1 1 34: 7 28 ( 13)
3. Hol. holky 11 7 3 1 29: 8 24 ( 9)
4. Hodonín 11 7 1 3 35: 16 22 ( 4)
5. Ocmanice 11 5 4 2 18: 13 19 ( 4)
6. Sl. Ostrava 11 5 1 5 22: 30 16 ( –2)
7. Přerov 11 5 1 5 15: 26 16 ( –2)
8. Val. Meziříčí 11 4 0 7 14: 27 12 ( –6)
9. FK Olomouc 11 3 0 8 15: 35 9 ( –9)
10. Horní Heršpice 11 2 1 8 12: 27 7 (-11)
11. Lubina 11 2 1 8 8: 29 7 ( –8)
12. Brumov 11 1 0 10 12: 33 3 (-12)