„Zatím to nehrotíme. Teď jsme dlouho hrály s různými míčky, jiné soutěže. Máme toho všechny dost a těšíme se na pauzu. Až si pořádně odpočineme,“ říká sedmatřicetiletá reprezentantka.

Břeclav jste porazily 6:4. Čekala jste tak dramatický zápas?
S Břeclaví je pokaždé těžký zápas. Tím, že nás porazí jednou za rok v Českém poháru, tak si na nás věří víc a my to ve zbytku sezony s nimi máme těžší. Karin (Adámková – pozn. red.) s Anet (Kučerová – pozn. red.) třeba proti mně nemají co ztratit. Kdežto po nás se čeká, že budeme pořád vyhrávat, takže my to máme psychicky náročnější.

První letošní vzájemný souboj s Břeclaví skončil vaší výhrou 6:0. Domácí odveta však byla mnohem vyrovnanější. Čím to?
Za dva roky, co jsem v české extralize zpět, se holky z Břeclavi zlepšují a podávají standardnější výkony. Karin hodně pomohly také nové bezešvé míčky. I když my hrajeme s jinými. S těmi, co mají švy, což jí ani Anetě zrovna moc nesedí. A je to i naše zbraň. (úsměv) Každopádně to nic nemění na tom, že mohou porazit kohokoliv z nás. My máme sice vyrovnanější kádr, ale Břeclav je v roli outsidera, takže když chytne začátek nebo vycítí šanci, může nás dost potrápit.

Sobotní derby vám vyšlo. Družstvu jste zařídila tři body a ještě pomohla ve čtyřhře s Partykovou. Jediná, kdo proti tradičnímu rivalovi neuspěla, byla Lenka Harabaszová. Co říkáte na její zápasy?
Je škoda, že se nechytla s Anet Kučerovou nebo s Maďarkou Ellöovou. S nimi klidně mohla vyhrát. Bohužel soupeřky, jak si zvyknou na její servis, tak je pro ně příjemná hráčka. Lenka si spinuje, nadře se a běhá, kdežto Břeclavanky jenom blokují. V pasivní hře jsou prostě lepší a přehrají ji. Je to škoda, protože Lenka si minimálně bod zasloužila.

Vůbec poprvé po návratu do české extraligy jste si vyzkoušela čtyřhru. Co vám závěrečný souboj s Adámkovou a Kučerovou ukázal?
V superlize bývala čtyřhra pravidelně, to jsme s Lenkou hrály celkem slušně. Ale v extralize to byla naše premiéra. Nepamatuji se, že bychom ji v české soutěži hrály. Bylo to pro nás spíš takové zpestření.

Trénujete čtyřhru vůbec?
Ne, vůbec. Čtyřhra se nehraje v play off, takže nemá smysl ji trénovat.

Co říkáte na dubňanské prostředí? Byla pro vás velká nevýhoda, že jste nehrály doma?
Byla to chyba českého svazu, který nám na jeden víkend dal tři akce najednou. V Hodoníně se koná mezinárodní turnaj, hraje se extraliga a je tam i Pohár ETTU, který má před extraligou přednost. Bohužel pan Poledne nám to tam dá už poněkolikáté. Potom jsme za blbce, když musíme překládat zápasy. Soupeři nám v tomto nevycházejí moc vstříc s tím, že si pořád něco vymýšlíme. Navíc moc volných termínů není. Chtěly jsme dvojzápas odehrát příští víkend, kdy mají všichni volno, ale Břeclav na to nepřistoupila, takže jsme musely hrát mimo Hodonín. V Dubňanech to ale nebylo špatné. Sice tady nebylo moc uklizeno, ale prostory byly větší než v Břeclavi nebo Moravském Krumlově. Holky si ještě polepšily.

V neděli jste oplatili porážku Moravskému Krumlovu. Co vůbec říkáte na výkony tohoto družstva?
Je dobře, že je v extralize více kvalitních týmů. Že to není jenom o jednom zápasu v Břeclavi. Už se dá hrát i s Moravským Krumlovem a Ostravou. Osobně bych ale ženskou extraligu zúžila na osm týmů. Podle mě by se v nejvyšší soutěži nikdo neměl pouze rozehrávat a sbírat zkušenosti. Buď do ní hráčka patří nebo ne. Mladé hráčky by se měly učit v první lize. Až jim bude tato soutěž malá, mohou jít výš. Méně týmů by extralize prospělo. Někdy opravdu jezdíme jenom na výlety, ale tím nechci shazovat soupeře.