Čtrnáctičlenná hodonínská skupina veslařů z kategorie žactva a dorostu o víkendu bojovala o cenné kovy na mistrovství České republiky v Račicích. Sítem rozjížděk a semifinále prošlo osm posádek až do finále A.

„Nejlépe si vedla žákyně Tamara Konopová, když získala mistrovský titul na čtyřce s kormidelnicí a přidala bronz ve dvojskifu vždy ve společenství s Brnem,“ informuje trenérka Pavla Svitáková.

Další cenné kovy získaly dorostenky, a to bronz ve čtyřce nepárové ve složení Lucie Koláříková, Nikola Maradová, Veronika Brázdová a Věra Kotásková a stříbro v osmě s kormidelnicí, kde bronzovou čtyřku ještě doplnili Martina Michnová, Michaela Homzová, Renata Viktorová a dvě závodnice z Brna. Dvě čtvrtá místa vyjely Renata Viktorová ve skifu dorostenek a Lucie Kolářiková s Nikolou Maradovou ve dvojce dorostenek.

Pro dvě pátá místa si dojeli dorostenci, Dominik Michálek, Viktor Vyskočil, Tomáš Jelínek a Lukáš Jurkovič, ve čtyřce nepárové a čtyřce párové. Za těmito úspěchy stojí trenéři Pavla Svitáková, Jaroslav Kolářík, Milan Viktora a Stanislav Běloch.

„Na závěr mistrovství se uskutečnily nominační závody reprezentačních posádek pro mistrovství světa. Do čtyřky párové juniorů zasedl hodonínský Pavel Tlach,“ upozorňuje několikanásobná světová šampiónka Pavla Svitáková.