Trojice hráče Hodonína Kateřina Pěnkavová, Hana Matelová a Ivana Pelcmanová si tak bez větších potíží vybojovala postup do čtvtfinále poháru ETTU.

„Utkání se mi těžko hodnotí, protože takový zápas jsem nezažil ani v Superlize. Antverpy byly na úrovni týmů ze spodku naší extraligy. Soupeř hrál opravdu hodně špatně. Jejich výkon nebyl hoden Lize mistryň," prohlásil domácí kouč Ján Medvecký.

Podle něj se na výkonu belgického celku podepsala únava z dlouhé cesty. „Přijel k nám autem. Tisíc kilometrů muselo být znát," řekl Medvecký. S jeho slovy souhlasila i domácí hráčka Hana Matelová. „Z Antverp je to docela štreka, takže únava určitě sehrála nějakou roli. Na druhé straně my jsme předtím cestovaly tam. Doma hrál soupeř ale lépe než u nás," pronesla česká reprezentantka.

První bod získala Kateřina Pěnkavová, která si poradila s Wang Wan-jing. Hodonínská jednička přehrála nepříliš známou Číňanku hladce 3:0 na sety. Stejný průběh měl i duel Hany Matelové s ruskou belgičankou Dariou Mitjukovou. Dvaadvacetiletá hráčka oplatila soupeřce z Antverp porážku z posledního vzájemnéího střetnutí. Skvěle hrající Matelová dovolila Mitkujové uhrát pouze jedenáct míčků.

„Dodnes se divím tomu, jak jsme s ní mohla v Belgii prohrát," kroutila hlavou Matelová. Tu ale jednoznačná výhra samozřejmě těšila. „Čekala jsem těžší zápas. Jsem ale ráda, že jsme to před svátky takto rychle zvládly a teď si užijeme Vánoce," pronesla Matelová, která nejkrásnější svátky v roce prožije doma s rodinou. V polovině ledna se pak Matelová s Pěnkavovou zúčastní turnaje Pro Tour ve Španělsku a v Rakousku.

Rozhodující třetí bod zaznamenala Ivana Pelcmanová, která nedopustila překvapení a rovněž ve třech setech zdolala mladou Belgičanku Margo Degraefovou.

„Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita a s Ligou mistryň se rozlučily povinnou výhrou," řekl Medvecký.

České vicemistryně v konkurenci favorizovaného Berlína a Linca obstály. Ze třetího místa postoupily do čtvtfinále poháru ETTU. „Přes Linec a Berlín jsme neměli nárok na postup do další fáze. Byla to pro nás cenná zkušenost. Uvidíme, koho dostaneme. Pro nás to bude další těžký zápas navíc," uvědomoval si hodonínský trenér.

Medvecký hodnotí působení slováckého celku v prestižní evropské soutěži pozitivně. „Účasti v Lize mistryň rozhodně nelitujeme. Holky odehrály několik těžkých zápasů. Navíc soutěž je jiné v tom, že se hraje pouze na jednom stole. Zápasy jsou sice kratší, ale pro diváky je to zajímavější a důstojnější," uvedl zkušený lodivod.

Zápas Ligy mistryň si nenechal ujít ani známý český cyklista Jan Bárta. Člena belgické stáje NetApp pozval na utkání kamarád z Kyjova. „Byl jsem i na posledním zápase s Lincem, za který hrála Iveta Vacenovská, se kterou se znám od olympijských her v Londýně, kde jsme oba startovali. I když Hodonín v minulém zápase prohrál, zápas se mi líbil víc. Dnes to totiž bylo hodně rychlé," uvedl Bárta.

Liga mistryň ve stolním tenisu – 6. kolo skupiny A:

SKST Mart Hodonín – KTTC AFP Antverpy 3:0

Zápasy: Pěnkavová – Wang Wan-jing 3:0 (4, 4, 5), Matelová – Mitjuková 3:0 (6, 4, 1), Pelcmanová – Degraefová 3:0 (6, 5, 2).

Další utkání: Eastside Berlín – Linec 3:1.

Konečná tabulka:

1. Berlín 6 5 1 16:4 11
2. Linec 6 5 1 16:5 11
3. Hodonín 6 2 4 7:13 8
4. Antverpy 6 0 6 1:18 6