„Jednalo se o incident, během něhož se jeden ze závodníků srazil s řádně odstaveným vozidlem podél trati. Z dosavadních informací vyplývá, že se nejednalo o pochybení pořadatele. Zraněnému závodníkovi přejeme brzké uzdravení!“ stojí v prohlášení na webu Českého svazy cyklistiky.

Nepříjemná nehoda je velkou ranou především pro organizátory z kyjovského klubu CK Sokol Dacok Pharma Kyjov, kteří se na víkendovou akci dlouho dopředu pečlivě chystali.

Na Slovácku se totiž uskutečnil nejen nedělní silniční závod s mezinárodní účastí Na kole regionem Kyjovského Slovácka, ale i tradiční kritérium, které se uskutečnilo o den dříve v ulicích města.

„Všem je nám to samozřejmě moc líto. Čekáme na pozitivní zprávy od rakouského týmu. V tuto chvíli nebudeme nic komentovat. Závodníkovi samozřejmě přejeme brzké uzdravení. Všichni pevně doufáme, že svůj nejtěžší boj zvládne,“ prohlásil ředitel závodu a předseda pořádajícího CK Sokol Dacom Pharma Kyjov Vladimír Hušek.

Byl to právě zkušený funkcionář, kdo dal společně s hlavním rozhodčím pokyn závod ukončit. „I když jezdci předváděli výborné výkony, z morálního hlediska nebylo správné, aby se závod dojel. Museli jsme se rozhodnout v několika vteřinách. Za svým rozhodnutím si stojíme. Pro nás je přednější zdraví sportovce než jakékoliv vítězství či medaile,“ dodal Hušek.

Podle jednoho z jezdců Daniela Turka byl nejlepším mužem závodu Mathias Vacek. Nejmladší člen vedoucí skupiny byl totiž první v cíli předposledního okruhu, s ním drželi krok kyjovský odchovanec Jan Bárta a Filip Řeha z Elkov Kasper a právě Turek.

Pořadatele závodu, který se konal pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a starosty města Kyjova Františka Lukla, potěšil obrovský zájem cyklistů.

Jenom v neděli na start postavilo pět set chlapců a dívek, v kategorii elite startovalo 159 mužů s pěti evropských zemí.